fbpx
Close

Musting klubi hetkeseisust: välismaalased on koju saadetud ja tavalise plaani järgi enam elada ei saa

Avatar
-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Käsipall24.ee pani täna Facebook-i käsipalligruppi küsitluse, millest inimesed hetkel lugeda tahaks ning käesoleva artikliga hakkame lugejate soove täitma. Esimesena vestlesime Põlva Serviti juhendaja Kalmer Mustinguga võistkonna tegemistest keerulisel ajal.

Kui Eesti Käsipalliliit otsustas eelmisel nädalal kogu võistlustegevuse peatada asetses Serviti Eesti meistriliiga tipus ning oli just plaanimas sõitu Balti liiga veerandfinaali korduskohtumisele Leetu. Siis aga muutus kõik kiiresti.

“Minu jaoks oli tegemist täiesti uudse olukorraga. Korraga peatus nii pikalt veerenud ratas järsult märtsi kuus. Esimesed päevad trummeldas peas tohutult mõtteid – mis nüüd saab, kuidas on see võimalik, et ühiseid trenne teha ei saa,” rääkis palju näinud juhendaja Käsipall24.ee lehele. “Nüüdseks on kõik välismaalased koju saadetud, mis nad siin korteris ikka üksi istuvad. Kõik spordisaalid on ju kinni ning me ei näinud mõtet neid siin kinni hoida.”

“Need otsused ei sündinud ainult finantsilistel põhjustel. Kuidas mängijate tasustamisega edasi minna, seda otsustame hiljem. Märtsi kuu eest oleme lubanud kõigile palgad maksta,” kommenteeris Musting olukorda. “Õnneks saime välismängijad lihtsalt koju, kuna nad elavad siin põhimõtteliselt naaberlinnades ning vähemalt koju minekuks olid piirid neile lahti.”

“Ehk tuli hooaja ametliku lõpetamise teade ka liiga vara. Loomulikult oli paus õige mõte, kuid oleks võinud ju tasa ja targu elada ning vaadata mis tulevik toob. Alati on ju võimalus, et viiruse levik oleks paari nädala pärast vaibunud ning me oleks saanud mõelda, kuidas meistriliigaga edasi minna,” arvas endine koondise juhendaja hooaja varajase lõpetamise kohta. “Loomulikult peame ka meie nüüd distsipliinist kinni, harjutusi ei toimu ning meestele koostame indviduaalset treeningplaanid.”

Kui näiteks BC Kalev/Cramos avastati neljapäeval üks nakatanud meeskonnaliige, siis Servitis Mustingu info kohaselt viirusekandjaid pole. “Meil olid paar mängijat eelmisel nädalal gripitunnustega, kuid neile tehtud testid tulid õnneks negatiivsena tagasi.”

Järgmise hooaja kohta on veel tõenäoliselt vara küsimusi esitada? “Hetkel ei mõtle me veel sellele. Iga asi vajab aega ning seedimist. Selge on see, et komplekteerimine algab suurematest ja rikkamatest klubidest, millal järjekord meieni jõuab, seda näitab tulevik. Tavalise plaani järgi enam elada ei saa, plaane tuleb teha lühemate ajajuppide kaupa.”

 

scroll to top