fbpx
Close

Musting: kokkuvõttes jäime Cocksile selgelt alla

Avatar
-Kalmer Musting | Foto: Siim Semiskar

Ainsa Eesti klubina käsipalli Balti liigas veerandfinaali jõudnud Põlva Serviti jaoks lõppes turniir pühapäeval, kui kahe mängu kokkuvõttes kaotati Riihimäki Cocksile 39:47.

Soomlased panid jõudude vahekorra paika laupäeval toimunud esimese kohtumisega, mis võideti 26:15. Kordusmatšis oli Serviti parem 24:21, kuid sellest ei piisanud ja nelja parema hulka läks tiitlikaitsja.

“Natuke kurb, et meid finaalturniiril pole, aga pole midagi teha – selline on juba kord spordi võlu ja valu. Võitsime Cocksi vastu sel hooajal neljast mängust kolm, aga laupäevane teine poolaeg oli nii kehv, et edasi ei saanud. Cocks on ikka väga kõval tasemel ja oli eeldada, et kahe mängu kokkuvõttes on neile raske vastu seista. Kõik, kes sportmänge tunnevad, teavad, et 11 väravat on raske tagasi võtta,” arvas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Pühapäeval läksime võitlema. Algul polnud ma kindel, kui rusuvalt laupäevane kaotus mõjunud on, aga mängijatel oli suurem närv pärast esimese kohtumise kaotust maas ja tegime hea etteaste. Avapoolajal realiseerisime kõrge protsendiga, hoidsime pallikaotuste arvu madalal ja põneva lõpuga saime võidugi. Koduliiga hooajalõppu silmas pidades kindlasti tähtis – annab motivatsiooni ja kinnitab, et suudame stabiilselt mängida küll.”

Kui avamatš oli kinnine, siis korduskohtumises visati rohkem väravaid. “Teise mängu algus oli võrreldes esimese kohtumisega hoopis teistsugune ning skoori tehti usinalt. Kui laupäeval oli 18. minutil seis kõigest 4:4, siis pühapäeval 12. minutiks 5:5,” meenutas Musting. “Muidugi tegime peale laupäevast mängu ka analüüsi ning korduskohtumises oli meie tabavusprotsent väga hea ja pallikaotuste arv väike.  Kui laupäeval kadus teisel poolajal mängujoonis ära, siis pühapäeval oli olukord parem. Siiski hakkas kuskil 40.-45. minutil mängujoonis veidi käest minema ning matš muutus rabedamaks ja väravatevaesemaks.”

Vaatamata ebaedule, leidis Musting ka üht-teist positiivset. “Teist päeva järjest tegi väga kõva mängu puurilukk Eston Varusk, võib-olla veelgi kõvema kui laupäeval,” võrdles Musting. “Korduskohtumises toetasid meid tagant paremini Henri Hiiend ja Stanislav Holodjuk, kes viskasid rohkem väravaid kui laupäeval. Kokkuvõttes jäime vastasele aga selgelt alla ja Balti liiga on meie jaoks selleks aastaks lõppenud. Lõpuspurt jäi hiljaks, sest jäime omas grupis neljandaks ning seega tuli kohe Cocksiga kokku minna. Balti liiga tase on kindlasti tõusnud, kuid selle taha me end peita ei saa. Tänavu me soomlastele vastu ei saanud, kuigi võitsime neid neljast mängust kolmes.”

scroll to top