fbpx
Close

Musting: oleme vast samas seisus nagu mullugi

Avatar
-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval tehakse algust käsipalli Euroopa klubikarikasarjadega. Eesti klubidest asub esimesena võistlustulle meistermeeskond Põlva Serviti, kes osaleb tugevuselt teises sarjas ehk EHF Cup nime kandval võistlusel. Serviti stardib esimeses valikringis Šveitsi klubi BSV Berni vastu, kohtumine algab Mesikäpa hallis kell 18.00.

Korduskohtumine toimub nädala pärast Berni külje all Gümlingenis värskelt avatud Mobiliar Arenal. Selle paari võitjat ootab järgmises ringis eurosarjade debütant, alles mullu suvel asutatud Moskva Spartak, kes avahooajal tuli Venemaa meistrivõistlustel hõbedale ning jõudis karikafinaali.

Serviti osaleb eurosarjas juba 18ndat hooaega järjest. Kahel korral jõuti 16 tugevama hulka, hooajal 2006/07 läbiti edukalt kolm ringi just EHF Cupil ja jäädi kaheksandikfinaalis alla Hispaania klubile Iruni CD Bidasoa. Mullu alistati EHF Cupi avaringis Horvaatia klubi HRK Gorica, kuid kaotati siis hiljem veerandfinaali pääsenud sama riigi Našice RK Nexele.

“Kui võrrelda, siis oleme vast samas seisus nagu mullugi,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Gorica vastu me veel liiga head mängu ei näidanud, aga sealt edasi läks vorm ülesmäge. Eks meil oma murekohad ole, sest Carl-Eric Uibo ja Martin Grištsuk on vigastatud, Sergei Ljubtšenkole teeb selg haiget ning Hendrik Varul läbib kaitseväeteenistust, ehkki mängule ta tuleb.”

Eesmärgid on Servitil igal eurohooajal samad. “Pole ju mõtet mängima minna kui edasi ei tahaks pääseda,” kinnitas Musting. “Võtame mänge ükshaaval ja keskendume oma tegemistele. Meie puhul sõltub palju kaitsest ja väravavahist ning tehnilise praagi miinimumini viimisest – siis tuleb ka tulemus.”

BSV Bern on kolmekordne Šveitsi meister, tõsi viimati hooajal 1984/85. Mullu kaotati poolfinaalis mängudega 0:3 hilisemale meistrile Thuni Wackerile. Edukalt on Bern esinenud eurosarjades, kus jõutud kahel korral Challenge Cupi poolfinaali. Hooajal 2005/2006 alistati teel sinna avaringis HC Tallas 40:22 ja 38:17.

Šveitsi klubi elas kahe hooaja vahel üle pea totaalse muutumise, aga mitte koosseisu osas. Lisaks uuele spordihallile on klubil uus logo ja uus nimigi, sest varem mängiti BSV Bern Muri nime all. Neljapäeval õhtul alustas Bern kodusaalis liigahooaega ja tegi 27:27 (14:10) viigi tiitlikaitsja Wackeriga.

Aleksandar Stevici juhendatav Bern palkas suvel klubiajaloo esimese täisprofi, kui leping sõlmiti 29-aastase sakslase Matthias Gerlichiga. 204 sentimeetrit pikk vasaksisemine viskas Wackeri vastu kaheksa väravat. Lisaks toodi meeskonda Bosnia-Hertsegoviina koondise väravavaht Edin Tatar ning suuresti toetutakse veel kogenud Pedro Spinolale Portugalist ja Jakub Szymanskile Tšehhimaalt, kel mõlemal vanust 35 aastat.

“Tunnistan, et saime loosiga kõva vastase, kes tuleb Põlvasse väga positiivse fooni pealt. Uues saalis, 1500 pealtvaataja silme ees tegid viigi mulluse meistri ja Meistrite liiga tiimiga. Videopilti pole näinud veel, aga nii Gerlich kui Tatar tegid hea mängu, nagu kolmaski uus mees, vasakäär Marco Strahm,” teadis Musting.

scroll to top