Musting pärast kaotust Kehrale: meie poolt alla keskmise esitus

-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeister Põlva Serviti jõudis üheksandat aastat järjest Balti liiga finaalnelikusse. Viimati 2010. aastal siinse regiooni tugevaima sarja võitnud Serviti jäi pühapäeval veerandfinaalis küll HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile 27:29 (16:15) alla, aga sai kahe mängu kokkuvõttes 58:51 võidu.

Nädal tagasi sai Serviti võõral väljakul üheksaväravalise edu ja suutis Põlvaski väga võrdselt kulgenud avapoolaja 16:15 võita. Vaid korra oli üks tiim kahe väravaga peal, muidu särasid tablool pidevalt viiginumbrid või siis ühe meeskonna napp eduseis. Viskekontserdi panid püsti välismaalastest mängujuhid – venelane Anatoli Tšezlov oli põlvalaste poolel visanud kuus ja ukrainlane Dmõtro Jankovski külaliste kasuks seitse väravat.

Teist pooltundi alustas Kehra kolme vastuseta väravaga ja edu käest ei andnud. Viis minutit enne kohtumise lõppu juhtis külalismeeskond 29:25, kuid ei suutnud siis enam väravasaldot suurendada. Jankovski viskas 29:27 võidumängus lõpuks 11 väravat, Nikita Jermaševitš lisas seitse, Kaspar Lees ja Martin Nerut neli. Serviti täpseim oli Tšezlov 10 tabamusega, Henri Sillaste viskas viis ja Carl-Eric Uibo neli väravat.

“Mis siin ikka, Kehra oli täna meist tublim ja tundus ka värskem,” tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Meie poolt kahvatu, kindlasti alla keskmise esitus. Tegime täna maru palju tehnilist praaki ja kinkisime vastastele lihtsaid väravaid, mida nemad jällegi meile ei lubanud.”

Musting pidas tähtsamaks siiski edasipääsu ja järjekordset edenemist Balti liiga nelja parema hulka. “Küllap üheksaväravaline edu uinutas ja üksjagu mängijaid ilmselt jälgisid tablood ning nägid, et ohtu pole.”

Kehralaste peatreener Kaupo Liiva oli oma meeskonna tegutsemisega väga rahul. “Esimene võit sel hooajal Serviti üle – sellega peab kindlasti rahule jääma, ehkki me edasi ei pääsenud. Sisestasime mängijatele, et lähme kohtumist kümnega võitma ning kõik olid hästi valmis,” tunnustas Liiva.

“Selliseid mõõnasid nagu meil tänavu varem keset mängu, täna ei tulnud. Hoidsime tempot kõrgel ja tegime tervikuna hea etteaste,” lisas Liiva. “Balti liiga algas meile raskelt, aga kindlasti oli hea positiivse emotsiooniga lõpetada. Nüüd peame keskenduma koduliigale, kus eesmärgiks saab olla ainult meistritiitel!”

Teistes sel nädalavahetusel peetud veerandfinaalides oli põnevust vaid ühes paaris. Klaipedas hakkas kohalik Dragunas tõsiselt vastu mullusele hõbedale Zaporožje ZTR-ile. Avamängus laupäeval kaotati 28:29 (13:14) ja täna 27:32 (14:18). Minski SKA oli mõlemas kohtumises kindlalt üle lätlaste Dobele Tenaxist, tulemustega 33:20 (19:10) ja 30:20 (13:13).

Balti liiga 2017/18 hooaja Final Four nelja parema vahel toimub 14. ja 15. aprillil Põlvas. Mullu mängisid finaalturniiril täpselt samad meeskonnad ja ka siis kohtuti Põlva Mesikäpa hallis. Poolfinaalides on sel korral vastamisi Serviti ja ZTR ning tiitlikaitsja Riihimäe Cocks ja SKA.