fbpx
Close

Musting: Põlva Cup peab Serviti põhirivistuse paika loksutama

Avatar
-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Selle nädala reedest kuni pühapäevani toimub rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2018, mis tänavu tähistab kümnendat sünnipäeva.

Lisaks Põlva klubidele Serviti ja Coop osalevad turniiril ka venelaste Peterburi Neva, soomlaste Siuntio IF ja Karjaa BK-46, lätlaste Riia Celtnieks, leedulaste Klaipeda Dragunas ning Minski SKA duubelrivistus.

Turniiri korraldaja ja Põlva klubide treener Kalmer Musting põhjendas klubide valikut kohapeal valitseva huvi ning tutvuste järgi. „Siuntios mängis kaks eestlast, teiste seas ka Põlvast sirgunud Ardo Puna ja seega oli nende kutsumine igati loogiline,“ ütles Musting portaalile Käsipall24.ee. „Karjaa oli ise huvitatud ning Neva on meil aastaid laagris käinud. Praegu nad treenivad Põlvas juba alates 6. augustist. Hea läbisaamine on meil ka valgevenelastega ja Baltikumi esindajate kutsumine oli igati loogiline käik. Nimekirja komplekteerimisel sai oluliseks faktor, et meeskonnad oleksid võrdsed, sest hooaja eel ei taha keegi pidada ühepoolseid mänge.“

Serviti ootavad juba 1. ja 8. septembril ees EHF-i karikasarja avaringi kohtumised šveitslaste BSV Berni vastu. Mustingu meelest on Põlva Cup heaks treeningturniiriks, kuna meeskonnas on uusi mehi. „Meil on tagaliin muutunud, sest Nevasse naasis Anatoli Tšezlov,“ sõnas Musting. „Valgevenest tuli meile endine Makedoonia koondislane Ivan Telepnev, kes mänginud erinevates riikides ja ka Meistrite liigas. 35-aastane võimas kuju toob meile jõudu nii kaitsesse kui rünnakule. Meeskonnaga liitus veel nooruke Otto Karl Kont, kes alustab õpinguid Tartu Ülikoolis. Alguses kasutame teda ilmselt Coopis, kuid võib-olla ka Servitis. Coopist toome Servitisse üle ka Tõnis Kase või Alfred Timmo. Põlva Cupil ongi meil vaja põhikoosseis paika loksutada ning näha, kelle peale saab rohkem või vähem loota.“

Mustingu hinnangul on turniiri soosikuks Venemaa mullune pronks Neva, arvestada tuleb ka Dragunase ja SKA-ga. Põlva duubelkoosseisule Mustingul eesmärke seatud pole. „Coopi jaoks on tähtis arengu nimel häid mänge saada,“ lisas Musting.

Põlva Cup 2018 ajakava:

Reede, 24. august:

14.00  Põlva Coop – Peterburi HC Neva (A-alagrupp)
16.00  Põlva Serviti – Siuntio IF (B-alagrupp)
17.50  Riia Celtnieks – Minski SKA (B)
19.40  Karjaa BK-46 – Klaipeda Dragunas (A)

Laupäev, 25. august:

09.00  Põlva Coop – Karjaa BK-46 (A)
10.40  Peterburi HC Neva – Klaipeda Dragunas (A)
12.20  Põlva Serviti – Minski SKA (B)
14.00  Riia Celtnieks – Siuntio IF (B)
15.40  Klaipeda Dragunas – Põlva Coop (A)
17.20  Karjaa BK-46 – Peterburi HC Neva (A)
19.00  Põlva Serviti – Riia Celtnieks (B)
20.40  Siuntio IF – Minski SKA (B)

Pühapäev, 26. august:

10.00  7.-8. koha mäng
11.50  5.-6. koha mäng
13.40  3.-4. koha mäng
15.30  Finaal

scroll to top