fbpx
Close

Musting: suur õnnestumine oleks alagrupis kahe parema sekka jõudmine

Avatar
-Vahur Oolup | Foto: Siim Semiskar

Reedel algab Makedoonias Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniir kuni 20-aastastele noormeestele, kus 11 võistkonna konkurentsis osaleb ka Eesti. A-alagrupis on meie koondise vastasteks Valgevene, Fääri saared, Kreeka, Luksemburg, Leedu ja Soome. Avamängus reedel minnakse Skopjes vastamisi põhjanaabritega.

B-alagruppi kuuluvad Šveits, Makedoonia, Itaalia, Ukraina ja Suurbritannia. Kaks parimat mõlemast rühmast edenevad poolfinaali, ülejäänud selgitavad kohad 5.-11. Teine samasugune 11-tiimi turniir toimub samal ajal Montenegros ning Sloveenias selgitavad 16 tugevamat riiki lähima kahe nädala jooksul Euroopa meistri.

“Otseseid eesmärke me veel meeskonna ette seadnud pole, aga suur õnnestumine oleks alagrupis kahe parema sekka jõudmine, et siis kõrgetele kohtadele heidelda,” hindas koondise peatreener Kalmer Musting Eesti Käsipalliliidule antud intervjuus. “Kaks aastat tagasi jäime U-18 koondisega alagrupis üllatuskaotuse tõttu Moldovale surnud ringiga esiduost välja, nii et iga mäng on tähtis. Aga madalaid eesmärke pole ka mõtet seada.”

Vastastest peatreeneril liiga head pilti veel pole. “Kerge ei saa see olema, sest tase on usutavasti väga kõva ja ühtlane. Soome ja Leeduga oleme mänginud ning alati on heitlused põnevad ja tasavägised. Valgevene on kindlasti väga tugev,” vihjas Musting meeskonnale, kus Artur Rud ja Nikolai Aljohhin teevad tegusid Balti liigast tuttavas Minski SKA-s ning kaks pallurit treenivad Saksamaa Bundesliga klubi MT Melsungen noortesüsteemis.

Eesti koondis on päris hea läbilõige käsipallikogukonnast, sest meeskonda kuulub mängijaid Põlvast, Tapalt, Tallinnas, Valgast, Kehrast ja Viimsist. Kuigi põlvalased moodustavad koondises suurima rühma, tasub eraldi mainida, et koguni viis pallurit on viimased aastad käsipalliharidust saanud Audentese Spordikoolis.

“Oleme kolme laagri ja nelja kontrollmänguga Läti vastu saanud väga hea tiimitunde,” sõnas Musting. “Hoolimata erinevatest koolkondadest tunnevad mängijad teineteist hästi ja lisaks oli enamus kaks aastat tagasi U-18 koondises. Eile toimunud valimistel sai kapteniks Ülljo Pihus ning abikapteniteks Markus Viitkar ja Otto Karl Kont.”

Kõik koondislased on Eesti meistriliiga kogemustega ning koguni kolm – Kont, Tõnis Kase ja Vahur Oolup – viskasid üle saja värava, olles oma klubi parimad snaiprid ning mahtudes hooaja lõpul väravaküttidetabeli esikümnesse. 70 värava piiri ületasid mullusel meistriliigahooajal veel ka Viitkar, Alfred Timmo ja Mathias Rebane.

“Läti-mängudes oli meil probleeme tagaliinist viskamisega, kuid oleme selle kallal tööd teinud ning usun, et liidrid kerkivad esile. Selliseid tüüpe on meil mitmeid, aga siin on mentaalne pool tähtis ja esimesed õnnestumised aitaks poistel leida vajalikku enesekindlust,” selgitas Eesti koondise peatreener.

Eesti U-20 koondis EM-turniiriks: Sander Sarapuu, Ülljo Pihus (mõl. Põlva Serviti), Rainer Seermann (HC Kehra Horizon/Pulp&Paper), Otto Karl Kont (HC Viimsi/Tööriistamarket), Tõnis Kase, Markel Veiko, Mathias Rebane, Alfred Timmo, Marken Järv (kõik Põlva Coop), Markus Viitkar, Marek Karu, Armis Priskus (kõik HC Tallinn), Vahur Oolup (SK Tapa), Markus Oliver Mädo, Karl Martin Kiis, Kert Liinat (kõik Aruküla/Audentes), peatreener Kalmer Musting, treener Ain Pinnonen, füsioterapeut Ly Kamja, delegatsioonijuht Pirje Orasson.

scroll to top