N-Lübbecke sai meeskonna resultatiivseima mängija Jaanimaa toel võidu

-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Eibner

Eesti käsipallikoondise paremsisemise Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke sai Saksamaa meistrivõistluste esiliigas omal väljakul 31:28 (15:11) jagu HSG Nordhorn-Lingenist.

Võõrustajate 5:1 algkiirendusele vastasid külalised 4:0 vahespurdiga. Jaanimaa tabamus viis N-Lübbecke aga ette 9:5 ning võõrustajad suutsid neljaväravalist eduseisu poolaja lõpuni ka hoida. Teisel poolajal jõudis Nordhorn-Lingen 15:20 kaotusseisust ühe värava kaugusele, kuid Jaanimaa tabamus lõpetas väljakuperemeeste lühikese mõõna. Kohtumise saatus otsustati siis, kui tablool särasid N-Lübbecke edunumbrid 25:24. Võõrustajad viskasid neli väravat järjest ning kirjutasid turniiritabelisse kaks punkti juurde.

Jaanimaa, kes tabas 13-st pealeviskest seitse, oli N-Lübbecke üks kahest resultatiivseimast mängijast. Lisaks sellele andis eestlane ühe tulemusliku söödu.

N-Lübbecke hoiab 16. vooru järel 21 punktiga neljandat kohta. Eelmised kolm kohtumist võitnud Nordhorn-Lingen on 20 silmaga kuues. Turniiritabelis esikolmiku moodustavad HSC 2000 Coburg ja HBW Balingen-Weilstetten 25 ning TuSEM Essen 23 punktiga. N-Lübbecke ja Nordhorn-Lingeni vahele viiendaks mahub uustulnuk TuS Ferndorf 21 silmaga.