N-Lübbecket on tabanud mõõn, Emsdetten lõpetas kurva seeria

-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Agentur 54 Grad

Eesti käsipallikoondislase Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke sai viimasest kolmest mängust ühe viigi kõrvale teise kaotuse, kui jäi 25. voorus võõrsil 20:21 (11:9) alla VfL Lübeck-Schwartaule.

Enamuse esimesest poolajast kaotusseisus olnud külalised haarasid ohjad 6:8 kaotusseisust, kui tegid 6:1 vahespurdi. N-Lübbecke juhtis ka 17:12, 18:14, 19:16 ja 20:19, kuid kohtumise kaks viimast väravat viskasid võõrustajad. Jaanimaa arvele kogunes kolm tabamust ning üks resultatiivne sööt ja blokeeritud vise.

Pärast eelmise aasta 9. novembrit sai esimese koduvõidu Karl Toomi tööandja TV Emsdetten, kes alistas EHV Aue 31:28 (19:13). Võõrustajad tegid suurema vahe sisse avapoolaja lõpus, kui viskasid Toomi kolme tabamuse ja ühe resultatiivse söödu toel viis vastuseta väravat. Teisel poolaja tegi Emsdetten 22:19 eduseisust 6:2 vahespurdi, kuid seisul 28:21 lasti külalistel viis väravat järjest visata. Väljakuperemehed leidsid lõpus taas oma mängu ning võitsid kolme tabamusega. Toom viskas neli väravat ja andis ühe tulemusliku söödu.

N-Lübbecke paikneb turniiritabelis 31 silmaga kuuendal real, sama palju punkte on kogunud ka seitsmendal kohal olev Lübeck-Schwartau. Emsdetten on 24 silmaga 11. ja Aue 22 punktiga 12. positsioonil.