fbpx
Close

Nädalavahetusel selgusid kõik karikavõistluste finaalturniiril osalejad

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Helin Potter

Eesti meeste karikavõistlustel selgus kolmas poolfinalist kahe endise karikavõitja vahelisest vastasseisust. Koduses Mesikäpa hallis purustas Põlva Serviti kordusmängus Viljandi HC tulemusega 40:14 (18:7) ning pääses nelja parema hulka koondskooriga 68:36. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist sai pühapäeval neljas ja viimane tänavuste Eesti meeste karikavõistluste poolfinalist. Kehralased olid korduskohtumises 35:16 (18:8) üle Põlva Coopist ning ootavad nüüd koos Põlva Serviti, Põlva/Arcwoodi ja HC Tallinnaga teisipäeval toimuvat loosimist. Karikasarja finaalmängud toimuvad 7. ja 8. detsembril Põlvas.

Viljandi HC – Põlva Serviti

Küllalt tasavägise avakohtumise eelmisel nädalal Viljandis 28:22 võitnud Serviti ei kavatsenud midagi juhuse hooleks jätta ning tegi välkalguse. Henri Sillaste, Alfred Timmo ja uuesti Sillaste viisid võõrustajad neljandaks minutiks 3:0 juhtima, sundides mulkide peatreener Marko Koksi kohe minutilist vaheaega kasutama, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Ei aidanud esialgu seegi – Sillaste ja karistusviske realiseerinud Mathias Rebane rebisid vahe suuremaks. Kuuendal minutil tuli Mikk Varikult külaliste avavärav ja Hendrik Koks tegi karistusviskest seisuks 5:2. Serviti vastas sellele viie järjestikuse tabamusega ja Arturs Meikšans kasvatas edunumbrid kahekohaliseks, 14:4. Poolajaks juhtisid põlvalased 18:7.

Teine pooltund algas vaheldumisi väravaid visates, ent kauaks võrdset mängu siiski ei jätkunud. Viljandi proovis tekitada ülekaalu, asendades väravavahi seitsmenda väljakumängijaga, kuid Serviti postide vahel seisnud Jürgen Lepasson saatis 44. minutil palli tühja väravasse seisuks 27:11.

Mulgid said mõned väravad juurde ja Aleksander Pertelsoni viske järel tuli 28:13. Viimase 14 minutiga tabas Viljandi veel vaid korra, samas kui põlvalased olid täpsed tosinal puhul ning said 40:14 võidu. Tõnis Kase viskas kaheksa, Rebane kuus ja Sillaste viis väravat, kaotajatel tabas Koks viis korda.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Coop

Olles kolmapäeval kodusaalis saanud 32:12 võidu, andis HC Kehra/Horizon Pulp&Paper puhkust mitmele põhimehele, puudusid nii Janar Mägi, Dmõtro Jankovski kui Anton Borovski. Keskmise vanusega 15,6 platsile tulnud Põlva Coopi vanim pallur oli pool aastat noorem kui kehralaste noorim mängumees.

Külalistel viskas neli erinevat mängijat esimese kuue minutiga värava ja Uvis Strazdinš kasvatas edu 5:0 peale. Läks aega üheksa minutit enne kui Kermo Saksing karistusviskest Coopi-poolse nulli minema pühkis. Vähemusse jäädes lasid põlvalased Vladislav Naumenko kahe värava abil Kehra 9:3 ette.

Kui avamängus suutis Coop kehralased esimesel poolajal hoida 13 värava peal ja ise kuus visata, siis pühapäeval tuli sama seis tabloole juba 20. minutiks. Puhkama mindi pärast Sigmar Seermanni kaht järjestikust tabamust Kehra 18:8 juhtimisel. Ehkki vahe oli juba suur, päästis Coopi hullemast hästi tõrjunud 15-aastane väravavaht Andero Viljus.

Teise pooltunni algatuseks visati väravaid vaheldumisi, kuid 38. minutil viis Raiko-Rait Kreegimaa külalised tosina väravaga ette, 22:10. Saksing tabas kahel korral, ent siis tõrjus tema karistusviske Mikk Aasmaa ning Kehra hakkas vahet jõudsalt kasvatama. Kuue minutiga visati kuus vastuseta väravat ja seis oli 30:12.

Lõpuvile kõlades oli Kehra võitnud 35:16 ning marssis koondtulemusega 67:28 poolfinaali. Võitjatel said käe valgeks kõik üheksa väljakumängijat, Strazdinš tabas 11, Indrek Normak, Sigmar Seermann ja Raiko-Rait Kreegimaa neli korda. Coopil viskas Saksing kümme väravat, Priit Luuk-Luuken lisas kolm ja Hendrik Kink kaks.

Teisipäeval lähevad niisiis loosirattasse neli meeskonda, sealhulgas kogu mullune esikolmik –Tallinn, Serviti ja Põlva/Arcwood ning kümnekordne karikavõitja Kehra. Servitil on viimasest üks võit enam, Tallinn sai seni ainsa trofee auhinnakappi eelmisel aastal ja Põlva/Arcwood on kahel korral – 2015 ja 2018 – tulnud kolmandaks.

scroll to top