Naiste EM-i finaal kujuneb avamängu kordusetenduseks

-Anna Vjahhireva | ISA HARSIN/SIPA/Scanpix

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel jõudsid finaali Venemaa ja võõrustajamaa koondised. Samad naiskonnad kohtusid ka turniiri avamängus ning siis jäid tulemusega 26:23 peale venelannad.

Venemaa alistas poolfinaalis vahegrupi viimases voorus vigastada saanud Cristina-Georgiana Neaguta tegutsenud Rumeenia 28:22 (16:15). Esimest poolaega valitsesid rumeenlannad, kes pääsesid parimal juhul kolme väravaga ette. Venemaa juhtis kaks korda, kuid sellest piisas avapoolaja võitmiseks. Teise poolaja alguses tegi Venemaa 3:0 vahespurdi ning kuigi avapoolaja lõpus ja teise pooltunni alguses 9.40 “kuival” olnud Rumeenia vähendas kaotusseisu 17:19 peale, ei jõudnud nad kordagi Rio de Janeiro olümpiavõitjale lähemale. Lõpusireen fikseeris Venemaa kuuetabamuselise võidu. Venemaa resultatiivseim mängija oli kohtumise parimaks valitud Anna Vjahhireva 13 ning Rumeenial Crina-Elena Pintea ja Ana-Maria Dragut nelja väravaga.

Valitsev maailmameister Prantsusmaa sillutas tee finaali 27:21 (12:11) võiduga eelmise EM-i finalisti Hollandi üle. Prantsusmaa haaras juhtohjad 2:3 kaotusseisust, kui tegi 4:0 vahespurdi. Hollandil õnnestus vaheajaks kaotusseis minimaalseks vähendada ning teise poolaja alguses ka viik jalule seada, kuid prantslannad viskasid 14:14 viigiseisult neli vastuseta väravat, millega murdsid hollandlannade vastupanu. Märkimisväärne on ka asjaolu, et Holland suutis vahemikus alates 34. kuni 44. minutini sepistada vaid ühe tabamuse. Prantsusmaa suurimaks skooritegijaks osutus mängu parimaks valitud Estelle Nze Minko kuue ja Hollandil Lois Abbingh seitsme väravaga.

Finaal Venemaa – Prantsusmaa ja pronksimatš Rumeenia – Holland toimuvad pühapäeval Pariisis, kus peeti ka poolfinaalid ning 5.-6. koha mäng. Euroopa saab igal juhul uue meistri, sest Venemaa parimaks tulemuseks on 2006. aasta hõbemedal ning Prantsusmaa on kolmel korral võitnud pronksi, viimati kaks aastat tagasi. Finaal algab Eesti aja järgi kell 18.30 ja pronksikohtumine kell 15.00.

Viienda koha sai Euroopa rekordmeister Norra, kes alistas Rootsi 38:29 (22:14). Norralannad panid täiskäigu sisse viigiseisult 10:10, kui viskasid seitse vastuseta väravat ning võitsid poolaja kaheksa ja kogu kohtumise üheksa tabamusega. Negatiivsest rekordist pääsenud Norra on EM-idel kehvema tulemuse teinud vaid korra, kui 2000. aastal platseeruti kuuendaks. Norra tulemuslikum oli Rootsi vastu Veronica Egebakken Kristiansen kuue ning Rootsil Anna Lagerquist seitsme tabamusega.