Naiste käsipalliliigas selgus teine finalist

-Aleksandra Romanenko | Foto: Ivo Dobkevitsch

Eesti naiste käsipallimeistrivõistlustel jõudis Reval-Sport/Padise kõrval finaali Reval-Sport/Mella, kes alistas võõrsil AMV House/Põlva SK 33:29 (16:12).

Vähemalt kolmetabamuselist võitu vajanud võõrustajad juhtisid kohtumist esimesel pooltunnil vaid korra, visates mängu avavärava. Seejärel läksid tallinlannad 3:1 ette ning domineerisid kogu avapoolaega paari-kolme tabamusega. Teisel poolajal pääses Põlva juhtima 27:26, kuid Mella tegi viimase seitsme minutiga 7:2 lõpuspurdi ja võttis neljaväravalise võidu.

Seega selgitavad kolmandat aastat järjest Eesti meistri Reval-Sport/Padise ja Mella. Kui kaks aastat tagasi krooniti tšempioniks Mella, siis mullu läks trofee Padisele.

Põlvas olid Mella resultatiivseimad mängijad Aleksandra Romanenko 8 ning Kristina Zgurskaja ja Antonina Baljakina 6 tabamusega. Põlvale tõi Teele Utsal parimana 10 väravat, millele Selma Rein lisas 6 ning Janeli Patrail 5 tabamust.

Põhiturniir jätkub 21. märtsil, kui Mella võõrustab Kristiine Spordis algusega kell 17.45 Padiset. Naiskondade esimese omavahelise kohtumise võitis Padise 28:22, seekord on kaalul põhiturniiri esikoht.

Tabeliseis: Reval-Sport/Padise 12 (7-st mängust), Reval-Sport/Mella 12 (7), AMV House/Põlva SK 6 (7), SK Tapa 4 (7), HC Tallinn 0 (6) punkti.