fbpx
Close

Neli küsimust enne Ibis Tallinn Handball Cupi | HC Tallinn või Kehra Horizon Pulp&Paper?

Avatar

-Ibis Tallinn Handball Cup | Foto: HC TallinnNädalavahetusel toimub Sõle spordihoones rahvusvaheline käsipalliturniir Ibis Tallinn Handball Cup, kus osaleb kuus võistkonda. Käsipall24.ee vaatab ette tulevale võistlusele ja esitab Eesti tiimide kohta küsimused, millele võiks järgnevatel päevadel vastuse saada.

HC Kehra Horizon Pulp&Paper

Millised näevad välja uued välismängijad ja kas värske treener on pannud võistkonna ühtselt hingama?

Eelmisel aastal Eesti meistrivõistlused kolmanda kohaga lõpetanud Kehra osaleb oma esimesel turniiril kodumaa pinnal. Möödunud nädalavahetusel Leedus peetud kohtumistes saavutati neljas koht ning testiti kahte uut mängijat. Nüüd saab olema põnev näha, millisel tasemel on värskelt hangitud pallurid. Võistluste kõrghetk saab kindlasti olema laupäeval kell 18.00 algav vastasseis HC Tallinnaga. Kuigi hooaeg on pikk ja kaalul veel midagi ei ole ning treenerid ise kindlasti ütlustes suurt rõhku sellele kohtumisele ei pane, saab platsil olevatel sportlastel olema palju au mängus ja ei usu, et kumbki tiim seda kergekäeliselt võtma läheb.

Lisaks saab olema huvitav jälgida, milline on võistkonna sisekliima. Eelmisel hooajal tundus peale vaadates, et tiimis olid teatud lahkhelid. Nüüd on võimalus teha esimesed järeldused. Kas Mart Raudsepp ja Jaan Kauge Kehra pingil on suutnud pinged klaarida? Noorte, vanemate ja välismängijate kokku sulatamine ei ole alati lihtne ning praeguses hooaja faasis ei eeldagi platsil ideaalset koostööd, kuid sportlaste kehakeelest võib ühte või teist välja lugeda just ühise mõtteviisi aktsepteerimise suhtes.

HC Tallinn

Millises vormis on Marko Slastinovski ja kui palju mõjutab Uku-Tanel Laastu puudumine?

Aasta tippkäsipallist vahele jätnud Marko Slastinovski on nüüd tagasi HC Tallinna ridades ja saab olema huvitav näha, millist mõju on avaldanud paus. Soomes mängitud esimestes kontrollkohtumistes esines mees hästi ja treenerite sõnul ei olnud aru saadagi, et paremsisemine aasta aega platsil pole olnud. Kas Marko suudab täita Sergei Glinkast jäänud tühimiku? Saalis selgub.

Ibis Cupil ei osale võistkonna ridades veel Uku-Tanel Laast ja saab näha, kes astub Eesti ühe parima mängujuhi tossudesse. Uku tähtsust võistkonnas kindlasti alahinnata ei saa, seda tõestas mees eelmisel hooajal poolfinaalides, kui aitas Tallinnal alistada Kehra, visates nelja kohtumisega 23 väravat. Kuid asendamatuid mehi ei ole ja tema puudumine annab loodetavasti võimaluse pead tõsta mõnel HC Tallinna oma noortest kasvandikest.

SK Tapa

Kuidas on võistkonda sulandunud kodulinna naasnud omad kasvandikud?

SK Tapa koosseisus on kahe hooaja vahel toimunud palju muudatusi. Võistkonnast lahkus nende resultatiivseim mängija Vahur Oolup ning liitusid oma linna poisid Aleksander Oganezov ja Rail Ageni. Eelmisel nädalavahetusel kohtuti Leedus turniiril erinevate Balti maade tiimidega ja tulemuste põhjal võib neilt üllatusi oodata ka Tallinna võistlustel. Mikola Naumiga väravas tahab Tapa Ibis Cupil tõestada, et suudab Eesti parimate võistkonnaga võrdselt konkureerida.

Boonus: Aruküla/Audentes

Millises koosseisus osaleb HC Viimsi mängijatega tugevdatud võistkond?

Kuigi Aruküla ametlikult turniiril ei osale, mängitakse laupäeval 14.30 siiski esiliigas osaleva HC Tallase võistkonnaga ja mingeid järeldusi saab teha sellestki kohtumisest. Audentese võistkond on end kahe hooajal vahel tugevdanud mitme Viimsi/Tööriistamarketi palluriga (Viimsi teatavasti taandus Eesti meistriliigast – toim.). Uued täiendused Mihkel Vaher ja Andre Sild peaksid tooma palju vajatavat kogemust noorte poiste keskele.

LOE KA:

Järgmisel nädalavahetusel näeb Tallinnas tipptasemel käsipalli

 

Ibis Tallinn Handball Cup 2019 ajakava:

Reede, 30. august:

16:00  SK Tapa – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

17:30  Grankulla IFK – HC Tallinn

19:00  Peterburi HC Neva 2 – Kaunase Granitas-Karys

Laupäev, 31. august:

10:00  Grankulla IFK – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

11:30  Kaunase Granitas-Karys – SK Tapa

13:00  HC Tallinn – Peterburi HC Neva 2

( 14:30 Aruküla/Audentes – HC Tallas )

16:30  Grankulla IFK – Kaunase Granitas-Karys

18:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

19:30  Peterburi HC Neva 2 – SK Tapa

Pühapäev, 1. september:

09:30  Grankulla IFK – Peterburi HC Neva 2

11:00  SK Tapa – HC Tallinn

12:30  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Kaunase Granitas-Karys

14:00  Grankulla IFK – SK Tapa

15:30  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Peterburi HC Neva 2

17:00  Kaunase Granitas-Karys – HC Tallinn

 

 

scroll to top