Nigel teine poolaeg maksis Eestile EM-valikmängus kätte

-Eesti meeste käsipallikoondis | Foto: Helin Potter

Tallinnas toimunud 2020. aasta Euroopa käsipallimeistrivõistluste valiksarja 4. grupi kolmanda vooru kohtumises jäi Eesti kodus 18:24 (11:10) alla Lätile ning jätkab punktita.

Kuigi külalised viskasid kohtumise avavärava, dikteerisid võõrustajad ülejäänud esimest poolaega, olles pidevalt ees ühe tabamusega. Puhkama mindigi eestlaste üheväravalises eduseisus.

Teist poolaega alustas Läti 6:1 spurdiga, kuid eestlastel õnnestus vahe vähendada 15:16-le. Lätlased suurendasid edu 21:16-le ja võtsid lõpuks kuueväravalise võidu.

Eesti on kaotanud kõik kolm kohtumist, Lätil on kirjas kaks võitu ja üks kaotus. Meeskondade kordusmatš peetakse pühapäeval Valmieras.

Eesti koondise väravaviskajad: Dener Jaanimaa 4, Karl Toom 4, Martin Johannson 2, Kaspar Lees 2, Jürgen Rooba 2, Andris Celminš 1, Robin Oberg 1, Henri Sillaste 1, Kristo Voika 1.

Läti koondise väravaviskajad: Uvis Strazdinš 5, Nils Kreicbergs 4, Dainis Krištopans 3, Egils Politers 3, Evars Klešniks 2, Girts Lilienfelds 2, Maris Versakovs 2, Oskars Arajs 1, Aivis Jurdzs 1, Arturs Kugis 1.