fbpx
Close

Noodla: kahjuks hakkavad meil mängijad ja jõud otsa saama

Avatar
-Eesti U-16 neidude käsipallikoondis | Foto: Eesti Käsipalliliit

Göteborgis jätkuvatel Euroopa lahtistel meistrivõistlustel kuni 16-aastastele neidudele ei õnnestunud Eesti koondisel kolmapäeval saadud võidule lisa noppida. Viimastes vahegrupimängudes kaotati Islandile 16:23 (6:9) ja Soomele 9:19 (5:10). Eesti lõpetas vahegrupi 5. kohaga, edestades Aserbaidžaani võrdsete punktide juures tänu eile saadud võidule omavahelises kohtumises.

Mängupäev algas eestlannadele enneolematult vara, sest avakohtumises Islandi vastu pandi pall mängu juba kohaliku aja järgi kell 8:30. Riigina väike, aga käsipallimaana suur Island oli eelmistel päevadel alistanud nii Venemaa kui Slovakkia, kes alagrupis Eestist üle olid. Kuid meie neiud on turniiri käigus ühe paremasse hoogu läinud ning ei andnud saaretüdrukutele midagi lihtsalt, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Avapoolaja kaotas Eesti vaid 6:9 ning hakkas kõvasti vastu ka teise 20-minutilise perioodi jooksul. Kohtumise lõpu eel kaotas Eesti õnnetu vigastuse läbi Merili Heinla. HC Kehra 16-aastane vasakäär viidi haiglasse, kus tal diagnoositi tõsine põlvesidemete trauma. Island oli läbi mängu siiski kindlam ja võttis lõpuks 23:16 võidu.

Polina Gorbatšjova oli jälle eestlannade täpseim, sel korral kuue väravaga. Valeria Pavlenko lisas kolm, Heete Kuuskla ja Elizaveta Mironova kaks ning Marili Alle, Tatjana Kavunenko, Anastasija Bušina ja Alina Karzubova ühe tabamuse.

Pärastlõunal toimus Göteborgi Lisebergshallis Soome-lahe derbi kui Eesti kohtus vahegrupi otsustavas mängus põhjanaabritega. Lisaks vigastatud Heinlale ei saanud täisjõuga mängida ka seljahäda käes vaevlev Elina Tšerkassova. Eestlannad võitlesid, kuid Soome sai siiski kindla 19:9 (10:5) võidu.

Kuuendat korda seitsme EM-mängu jooksul oli Eesti resultatiivseim Gorbatšjova, visates viis väravat. Kavunenko, Pavlenko, Mironova ja Tšerkassova arvele jäi üks tabamus. SK Reval-Spordi kasvandikust paremsisemine Gorbatšjova on hetkel kogu turniiri parim snaiper 41 väravaga, edestades Malin Altherri Šveitsist kuue tabamusega.

“Avamängus oli korra mõte pallureid teiseks kohtumiseks säästa, aga tobe olnuks poole jõuga mängima minna,” selgitas peatreener Martin Noodla. “Tüdrukud andis korraliku lahingu Islandile, aga kahjuks hakkavad meil siin mängijad ja seeläbi jõudki otsa saama, sest lisaks Heinla kaotusele peame ka Tšerkassovat säästlikult kasutama.”

Soome mängis täna ainult ühe kohtumise, Eestile oli vastasseis ülelahenaabritega aga juba teine mäng ning Noodla sõnul saigi see määravaks: “Soomlannad jooksid meid lihtsalt üle. Algul oli võitlust, aga enamaks meid ei jätkunud. Loogiline tulemus, nüüd on vaja pilgud reedese otsustava kohtumise suunas pöörata, ehkki vastast veel ei tea.”

Reedel peetakse Göteborgis kõik kohamängud. Eesti mängib 17.-18. kohale Leeduga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 10.30.

scroll to top