fbpx
Close

Noored käsipallurid Sportlandis: kergem on pall sõbrale sööta kui ise üksinda keerutada

Avatar
Raimond Himma, Marten Saar, Martin Nerut | Foto: Sportland Magazine

Eesti noored käsipallurid Raimond Himma, Marten Saar ja Martin Nerut andsid Sportlandi ajakirjale intervjuu töö ja käsipalli ühendamise kohta.

Raimond Himma ja Marten Saar mängivad Eesti meistriliigas SK Tapa võistkonnas ning Martin Nerut pallib esiliigas Raasiku/Mistra koosseisus.

Spordimehed suhtuvad käsipalli täie tõsidusega ning üritavad töö kõrvalt leida võimalikult palju aega, et sellega tegeleda. “Võib öelda, et olen hetkel kahes kohas tööl – esimene neist on Sportland ning teine käsipall,“ tõdeb Marten Sportlandi ajakirja kaante vahel.

Marten toob välja, et väravate viskamine pole ainuke oluline osa mängust, vaid panustada saab mitmel moel. Lisaks füüsilistele oskustele on platsil vaja head meeskonnatööd. „Tiim peaks olema ühise eesmärgi nimel väljas, hoidma kokku ja toetama üksteist. Kergem on pall sõbrale sööta kui ise üksinda keerutada,“ ütleb Raimond. Martin lisab, et oluline on olla üksteise vastu sõbralik ning oma kaaslasi austada.

Käsipalli juurde jõudsid poisid juba noores eas ning otsustavaks teguriks said sõbrad. „Trennis hakkasin käima sellepärast, et kõik teised poisid minu klassist läksid. Ja sinna ma jäin,“ meenutab Martin. Praeguseks on noormehed väga pikalt käsipalliga tegelenud ning aasta aastalt muutub treeningkava tihedamaks.

Loe täispikkuses intervjuud:

scroll to top