fbpx
Close

Noored osalejad hindasid talendilaagri vägagi õnnestunuks

Avatar
-Eesti Käsipalliliidu Talendilaager | Foto: Helin Potter

Põlvas lõppes neli päeva väldanud käsipallinoorte talendilaager. Tiheda programmi tegid kaasa 42 noormeest ja neidu, kel sünniaastaks 2004 ning kellest tänavu moodustuvad kuni 16-aastaste koondised. Väga mitmekülgse programmiga laagriga jäid rahule nii noored ise kui neid juhendanud spetsialistid.

Noortel polnud kindlasti lihtne, sest näiteks kolm esimest laagripäeva algasid varavalges ja lõppesid hilisõhtul. Erialase poole pealt õpetasid Eesti käsipallitalente Euroopa Käsipalliliidu koolitaja, endine tippkäsipallur Carlos Prieto, rahvusmeeskonna abitreener Martin Noodla ning noortekoondiste juhendajad Kalmer Musting, Kaspar Lees ja Ragnar Põldma, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Loengutel aga käsitleti erinevaid sportlaste arenguvõimalusi. Nii õpetas EOK-i meediaprojektide juht Merili Luuk noori teleintervjuud andma ning doktor Peep Päll tegi füüsilisi teste ja rääkis jõu arendamisest. Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni liige Aave Hannus pidas mitu loengut sportlase mõtteviisist ning viimasel päeval jagasid kogemusi Eesti ekskoondislased Janeli Patrail ja Martin Noodla.

“Väga põnev kogemus, kõigil neljal päeval andsid erinevad tegevused uusi ideid ja nippe, kuidas paremaks saada. Näiteks räägiti koolitustel väga huvitavalt, kuidas peaks sportlane päeva planeerima või prioriteete paika panema,” kirjeldas HC Kehra ridades naiste meistriliigaski mängiv 15-aastane Karoliine Vijard handball.ee lehel.

“Kindlasti andsid palju juurde poistega ühised üritused, kus sai tiimitunnet kasvatada. Aga Carlose trennid ja õpetused olid võibolla kõige tähtsamad. Nii kõrgel tasemel mänginuna oskas ta hästi seletada, mida peaks kaitses paremini tegema või kuidas viskeid arendada,” viitas Vijard olümpiapronksile ja kolmekordse Meistrite liiga võitjale Carlos Prietole.

Jaanuaris alles 16-aastaseks saanud, aga Balti liigas juba suurt vastutust Viljandi HC ridades saav Hendrik Koks jäi samuti ülimalt rahule. “On lihtsalt super, et käsipalliliit selliseid laagreid korraldab! Jah, need neli päeva olid päris rasked, aga näen enda ümber siin ainult naerul nägusid, sest kõik jäid väga rahule,” kinnitas Koks.

“Siit saab kaasa palju uusi kogemusi, harjutusi ja ideid ning ka parema klapi koondisekaaslaste vahel. Minu jaoks oli ehk kõige huvitavam Aave Hannuse loeng eesmärkide tähtsusest sportlase elus. Mitte, et mul eesmärke poleks, aga nende olulisusele ma varem ei osanud tähelepanu pöörata,” tunnistas tänavu erinevates sarjades üle 200 värava visanud Koks.

Septembri- ja veebruarikuise laagri põhjal moodustatakse sel suvel Eesti U16 koondised. Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma juhendatavat neidude võistkonda ootab juuni lõpul-juuli algul ees Euroopa lahtised meistrivõistlused Göteborgis. Noormeeste koondisel – mida treenivad Musting ja Lees – seisab sama tiitlivõistlus ees 2021. aastal U17 vanuseklassis.

“Kui sügisel esmakordselt kokku saime, siis erinevatest klubidest tüdrukud veel kõik ei tundnudki teineteist. Nüüd nende kahe laagri ja Lätis mängudel käimise järel on usaldus ja tiimitunne väga head. Ootame huviga suvist EM-i, sest oma riiki esindada on alati auasi. Väike pinge on muidugi juba praegu sees, aga see on selline mõnus ärevus,” lausus Vijard.

Eesti U16 koondise talendilaagris osalejad

Neiud: Darja Belokurova, Alina Karzubova, Marina Škaljonok, Anneli Klaas, Beata Gajevskaja, Diana Laossaar, Karin Kuzmina, Angelina Samoylova (kõik SK Reval-Sport), Gertu Jõhvikas, Simona Koppel, Elle-Liis Liivas, Johanna Kalgan, Marite Klemmer (kõik HC Tabasalu), Karoliine Vijard ja Lili-Marlene Püi (mõl. HC Kehra). Treenerid  Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma.

Noormehed: Karl Markus Kannel, Kevin Tühis, Kevin Pütt, Hendrik Kink, Andero Viljus, Teron Taal, Henry Jõesalu, Andreas Paabut, Joonas Vassiljev (kõik Põlva Spordikool), Hendrik Koks, Robin Liinsoo (mõl. Viljandi HC), Karl Kramm, Madis Valk, Ilja Kosmirak, Marcus Rättel (kõik SK Tapa), Urmas Rõuk, Martin Kaljužnõi, Dmitri Sataikin, Artur Gur-Arje, Keret Kippari, Matthias Männik (kõik HC Tallas), Arno Vare, Robin Tedrema, Johannes Paju, Marek Kopli (kõik Aruküla SK), Kenneth Lass ja Toomas Unger (mõl. HC Kehra). Treenerid Kalmer Musting ja Kaspar Lees.

scroll to top