fbpx
Close

Noorte areng, vanameistri panus ja äraootav seisukoht ehk Viljandi HC hetkeseis

Avatar
-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Kui spordimeediast on läbi käinud jalgpalliliiga võimalik algamine ning korvpalli sarja võistkondade hetkeseisud, siis otsustas Käsipall24.ee selgitada, millised on meie ala tiimide olukorrad. Täna vestlesime Viljandi HC tulevikust peatreener Marko Koksiga.

Kui märtsi kuus vestlesime Koksiga mängude lõppemisest ning välismängijatest, siis täna rääkisime mulkide seisust eriolukorra lõppemise piiril ning tegime kokkuvõtteid möödunud hooajast ja vaatasime ette tulevikku.

“Kokkuvõttes oli hooaeg väga keeruline. Ega me end täielikult realiseerida ei saanudki. Koosseisu probleemid olid kogu aasta vältel, kas siis vigastuste, sõjaväe või muude põhjuste tõttu,” vaatas Koks tagasi pandeemiale eelnenule. “Need noored mehed, kes mänguaega said, tegid korraliku sammu edasi. Väravavaht Marten Tamme sai palju platsil olla ning seetõttu leidis teatud stabiilsuse. Samamoodi arenesid Mihkel Lõpp ning Aleksander Pertelson. Nendega võib kokkuvõttes rahule jääda, kuigi Sassi (Pertelson – toim.) vaevasid teatud perioodil vigastused.”

“Kristo Järve panust kaitses ei saa isegi tema vanuses ja konditsioonis alahinnata. Kuigi ta ei jookse ja pane palli enam nii kiiresti liikuma, kui ehk noored mängijad kohati tahaks, tulid tema tugevused välja kriisiolukordades, kus tempot vaja maha võtta oli ja õigetel hetkel kindlaid lahendusi leida,” rääkis ka sel hooajal ise esiliigas platsil käinud peatreener hooaja keskel saadud täiendusest. “Sellisest mehest on igale tiimile kasu.”

“Hetkel oleme trennidega äraootaval seisukohal. Praegu ju millekski otseselt valmistuda ei ole. See hooaeg on lõppenud. Õnneks lähevad piirangud iga päevaga leebemaks ning loodetavasti saame suvel rannakäsipalli mängida. Vähemalt on mingi eesmärk, mille poole vaadata. Eks üks hetk tuleb ka uueks aastaks valmistuma hakata,” selgitas Koks hetkeseisu. “Komplekteerimisega otseselt veel tegelenud ei ole, vaatame ja loodame, et kui nüüd jalgpall uuesti alustab, siis mingit uut viiruselainet ei tule.”

“Usun, et vähemalt meistriliigas jätkame ikka. Peame mõtlema, kas meil on võimekust osaleda ka esiliigas. Eks see oleneb sellest, kui suureks koormus läheb. Palju oleneb sellest, mis saab Balti sarjast, tahaks seal ka mängida, kui loa saame. Tagantjärgi vaadates, tegime sel aastal oma parimad mängud just seal. Mõned noored mängijad, kes veel Eesti kõrgeimal tasemel võistleda ei saanud, hankisid Balti liigas kõva kogemuse,” lõpetas Viljandi peatreener.

 

scroll to top