fbpx
Close

Noorte karikavõistlustel jõudis esikolmikusse kümme erinevat klubi

Avatar
-Pärnu/Rager | Foto: Eesti Käsipalliliit

Enne peagi saabuval aastal algavaid Eesti noorte meistrivõistluseid, on paslik teha kokkuvõte karikavõistlustest. Nii noormehed kui neiud võistlesid viies vanuseklassis ning medalikolmikusse jõudsid koguni kümne erineva klubi võistkonnad. Karikavõitu tähistati Tallinnas, Põlvas, Kehras, Arukülas ja Viljandis.

Kokku osales noorte karikavõistlustel 79 võistkonda. Edukaimaks klubiks osutus SK Reval-Sport, kelle erinevad tütarlaste võistkonnad tulid kümnel korral esikolmikusse. Puhta töö tegemise ehk kõigi viie vanuseklassi karikavõitmise “rikkusid” pealinlastel Andrus Rogenbaumi juhendatavad Aruküla SK C-klassi neiud, kirjutab Eesti Käsipaliliit.

Kuigi noormeeste seas oli osalevaid võistkondi 50, jagunes just tütarlaste karikavõistlustel esikolmikukohti laiemalt. Lisaks Reval-Spordile ja C-klassis võitnud Arukülale, jõudsid esikolmikusse ka HC Kehra, HC Tabasalu, SK Tapa ja Sõmeru Põhikooli neiud. Poeglaste hulgas pääses pjedestaalile peale traditsiooniliselt tugevate Põlva, Viljandi, Kehra ja Tapa tiimide ka Tallinna Käsipalliakadeemia ja kahel korral HC Pärnu/Paikuse.

“Eriti uhke olen ma C-klassi noormeeste kolmanda koha üle, sest meie poisid olid vastastest veidi nooremad ja sellises vanuses mängib see suurt rolli. Meil on seal tiimis väga andekas väravavaht Averi Hännile näol, kes 13-aastasena on 192 sentimeetrit pikk. Oleme teinud vähemalt kord nädalas spetsiaalset trenni ning tulemused on näha,” rääkis HC Pärnu/Paikuse eestvedaja Toomas Heinla.

“Väikse linna kohta on Pärnus erinevate sportmängude klubisid palju ja pole lihtne käsipalli arendada, kuid laste ja vanemate huvi on suur. Pigem teeb muret saalide vähesus, meie põhibaas on hetkel Paikusel, aga lapsi on trennides nii Pärnust, Audrust kui mujaltki,” kirjeldas Eesti ekskoondislane ja kaheksal korral Eesti parimaks kohtunikuks valitu handball.ee lehele.

“Üldiselt oleme siiski noorteklubi ja liiga kaugele täiskasvanute klassi me plaane ei sea. Meil pole siin täismõõtmetes saaligi, ent siiski oleme natuke mõelnud meeste esiliiga suunas, kui poisid veidi vanemaks saavad,” vaatas Heinla lähitulevikku.

Lisaks kahele HC Pärnu/Paikusega teenitud noormeeste esikolmikukohale andis Heinla oma panuse ka tütarlaste A-klassis, kus HC Kehra sai kahe Reval-Spordi võistkonna järel kolmanda koha. Suures osas sama võistkond jõudis lisaks ka naiste karikasarjas finaali.

“Mu oma tütar mängib Kehras ja kuna juhendaja Kaupo Liiva läks ülikooli, siis palus noor treener Sandra Lass mind appi ning läksingi. Meil on ühine neidude grupp ka koos Padisega, kes sai C-klassi karikavõistlustel neljanda koha. Väga toredad ja kohusetundlikud tüdrukud,” selgitas Heinla oma tegemisi naiste käsipallis.

Eesti noorte karikavõistluste võitjad aastal 2019:

Poiste A-klass (2000. aastal ja hiljem sündinud): Põlva Spordikool

PB (2003): Viljandi Spordikool

PC (2005): HC Kehra

PD (2007): Põlva Spordikool

PD2 (2008): Tallinna Käsipalliakadeemia

TA (2000): SK Reval-Sport/Kopli

TB (2003): SK Reval-Sport/Tallinna Spordikool

TC (2005): Aruküla Spordiklubi

TD (2007): SK Reval-Sport/Lasnamäe

TD2 (2008): SK Reval-Sport/Lasnamäe

scroll to top