fbpx
Close

Noortekoondistele loositi EM-vastased

Avatar
– Eesti noortekoondis | Foto: EHF

Esmaspäeval loositi Euroopa Käsipalliliidu (EHF) peakorteris Viinis alagruppidesse 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste teises divisjonis osalevad noortekoondised. Eesti kuni 20-aastaste koondis läheb kokku Tšehhimaa, Hollandi, Montenegro ja Kreekaga ning U18 meeskond sai vastasteks Poola, Põhja-Makedoonia ja Kreeka.

Kuni 20-aastaste ehk 2000. aastal või hiljem sündinute teise divisjoni kaks turniiri peetakse juuli algul Lätis ning Bosnia ja Hertsegoviinas. Eesti koondisel tuleb sõita Balkani poolsaarele, kus turniir toimub kahes viieliikmelises alagrupis. Divisjoni võidu nimel mängimiseks tuleb alagrupis lõpetada kahe parema seas, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“Käisime sama koondisega 2018. aastal Gruusias U18 EM-il, saime kaks võitu, Leedu ja 9.-10. koha mängus nüüdki vastu tuleva Kreeka üle. Ülejäänud kolm tulevast vastast mängisid sarnasel turniiril Austrias ning tegid seda edukalt – Tšehhimaa sai teise, Holland kolmanda ja Montenegro seitsmenda koha,” vaatas U20 koondise peatreener Marko Koks tagasi.

“Tšehhimaal ja Hollandis on hetkel noortetöö vägagi tõhusalt käima lükatud ning tulemusi tuleb jätkuvalt. Ideaalis ja paberil on meil tegelikult päris hea koosseis, mitmedki mängijad on viimaste aastatega tõsiselt arenenud. Alfred Timmo kuulub juba A-koondisse, Vahur Oolup mängib Taanis, selle vanuseklassi murekoht on aga väravavahid,” tunnistas Koks handball.ee lehele.

Kaks aastat nooremad ehk 2002. aastal ja hiljem sündinud noormehed osalevad U18 EM-il ning teise divisjoni kolm turniiri peetakse Bulgaarias, Montenegros ja Põhja-Makedoonias. Viimasesse riiki suundub ka Eesti, kes sai A-alagruppi vastasteks korraldajamaa, Poola ja Kreeka. Turniir toimub 17.-23. augustini.

“Huvitav, et läinud suvel Göteborgis mängitud selle vanuseklassi Euroopa lahtistel meistrivõistlustel oli meie tulevastest vastastest kohal vaid poolakad. Turniiri algul nägid tugeva käsipalliriigi Poola pallurid tugevamad välja, kui nende lõppkoht ehk 15. tegelikult näitas,” teadis Eesti U18 koondise peatreener Martin Noodla.

“Meie jäime suvel vastastele eelkõige alla füüsiliselt, saime ühe võidu Suurbritannia üle ja viigi Belgiaga. Nüüd on võtmeks hea ettevalmistus, mis paljuski jääb klubides tehtava töö ja poistele antava individuaalplaani kanda. Aga turniiri lähenedes oleks tähtis saada mõned maavõistlused, sest just mängudes näeme kui valmis oleme,” lisas Noodla.

scroll to top