fbpx
Close

Norra, Island ja Saksamaa näitavad teed ehk kus on käsipall kõige populaarsem

Avatar
-Käsipalli populaarsus Euroopas | Foto: Team Handball News

Team Handball News on koostanud ülevaate käsipalli populaarsusest erinevates riikides Euroopas. Teadagi ei ole see täppisteadus, kuid huvitav on seda informatsiooni siiski analüüsida. 

“Kus on käsipall kõige populaarsem ja kui suur on meie ala võrreldes teiste harrastustega? Need on küsimused, millele ma oma artiklis vastust otsisin,” öeldakse teamhandballnews.com lehel.

“Osalejate arv, registreeritud klubide arv, mängude külastatavus ja palgad võiksid olla need viisid, kuidas alade populaarsust mõõta. Kuid kuna enamus riikides on need andmed raskesti kättesaadavad ja ebapädevad, siis otsustasime asjale teistmoodi läheneda,” lisati veebilehel. “Enamus riikides on aga selgem välja tuua kolm kõige populaarsemat spordiala, sest jalgpall valitseb esimesel kohal ning teised käivad nende jälgedes.”

“Jagasime riigid viite grupi. Esimeses (kaardil esindatud sinisena) on riigid, kus käsipall on kindlasti number kaks sport. Teises (rohelised) on meie ala kas number kaks või kolm. Järgmises rühmas (kollased) on riigid, kus käsipall on suure mõjuga sport, kuid päris tippu ei pürgi. Neljandas seltskonnas (oranžid) tulevad riigid, kus ala küll eksisteerib, kuid on väga väikse aga pühendatud järgijaskonnaga. Viimases (punased) grupis olevates maades käsipalli peaaegu ei eksisteerigi.”

“Lõpetuseks tahaksin rõhutada, et tegemist on ühe mehe koostatud kaardiga ning tegemist ei pruugi olla 100 protsenti täpse tabeliga,” lisati uudises.

Allolevas lingis leiate täpsema informatsiooni. 

scroll to top