Norra lükkas Rootsi kuristiku servale, I-vahegrupis poolfinalistid selged

-Sander Sagosen | Foto: EPA/Srdjan Suki/Scanpix

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel on jäänud pidada vahegrupiturniiri viimane voor, kus selgub, kas Saksamaa ning Prantsusmaa kõrval jõuavad poolfinaali Taani, Norra või Rootsi.

II-vahegrupi esmaspäevases võtmemängus sai Norra 30:27 (17:14) jagu Rootsist. Kohtumise algust dikteeris Norra, kes läks juhtima 8:6. Seejärel viskasid rootslased kolm vastuseta väravat, kuid poolaja lõpp kuulus taas norralastele, kes lõpetasid avapoolaja 5:1 spurdiga ning puhkama mindi eelmise MM-i hõbeda kolmetabamuselises eduseisus. Teisel poolajal suutis Rootsi parimal juhul vahe vähendada kahele väravale, kuid ei enamat. Norra edu arhitektid olid Magnus Jondal 11 ja Sander Sagosen seitsme tabamusega. Rootsile tõid Hampus Wanne ja Andreas Nilsson parimatena viis väravat.

Teises sama vahegrupi kohtumises alistas Taani 26:20 (9:7). Võõrustajad haarasid mänguohjad Egiptuse 5:4 eduseisus, minnes juhtima 8:5. Vaheajasireeniks juhtisid taanlased kahe väravaga. Teine poolaeg kulges võrdselt, kuid Taani dikteerimisel. Väljakuperemehed murdsid aafriklaste selgroo poolaja keskel, kui 18:16 edu suurendati 22:17-le. Lõpusireen fikseeris taanlaste kuueväravalise võidu. Taani resultatiivseimad mängijad olid Anders Zachariassen ja Mikkel Hansen viie ning Egiptusel Ali Zeinelabedin kuue tabamusega.

Tänavusel MM-il ainsana täiseduga jätkaval Taanil on nelja vooru järel kaheksa punkti. Järgnevad Norra ja Rootsi kuue, Ungari kolme ning Egiptus ühe silmaga. Tuneesia on kaotanud kõik kohtumised. Norra võidu korral kolmapäeval peetavas viimases voorus Ungari üle piisab Taanile edasipääsuks Rootsi vastu kuni neljaväravalisest kaotusest, rootslased aga läheksid kindlalt poolfinaali vähemalt kolmeväravalise võidu korral. Kui Norra ja Rootsi mõlemad kaotavad, siis tänu paremusele omavahelises mängus pääsevad edasi norralased.

I-vahegrupis selgusid mõlemad edasipääsejad pärast seda, kui Saksamaa sai 22:21 (11:11) jagu Horvaatiast. Tasavägiselt kulgenud kohtumises ei juhtinud kumbki meeskond avapoolajal rohkem kui ühe tabamusega. Teisel poolajal pääsesid sakslased juhtima 18:15, kuid sellele vastasid horvaadid nelja vastuseta väravaga. Horvaatia juhtis viimast korda 57. minutil 20:19, aga 3:1 lõpuspurt tõi võidu võõrustajatele. Edasipääsu taganud sakslaste võit oli meeltmööda Prantsusmaale, kes kindlustas samuti koha poolfinaalis. Saksamaa suurimateks skooritegijateks osutusid Fabian Wiede kuue ja Uwe Gensheimer nelja ning Horvaatial Igor Karacic ja Manuel Strlek võrdselt nelja tabamusega.

Teise võidu vahegrupis kirjutas turniiritabelisse Hispaania, alistades Brasiilia 36:24 (19:13). Hispaania viskas 1:2 kaotusseisust viis vastuseta väravat ning võttis lõpuks suureskoorilise võidu. Aitor Arino Bengoechea ja Ferran Sole Sala tõid Hispaaniale parimatena kuus ning Haniel Langaro ja Raul Nantes Brasiiliale neli tabamust.

Nelja vooru järel on edasipääsu taganud Saksamaal ja Prantsusmaal seitse punkti. Järgnevad Horvaatia ja Hispaania nelja ning Brasiilia kahe silmaga. Island pole punktiarvet avanud.