Olümpiavõitja rikkus võõrustajate avapeo

-Venemaa naiste käsipallikoondis | Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaal alanud naiste käsipalli Euroopa meistrivõistluste avakohtumises sai olümpiavõitja Venemaa 26:23 (11:11) jagu võõrustajate esindusest.

Esimesel poolajal olid ohjad peamiselt venelannade käes, kes läksid 1:2 kaotusseisust ette 5:2. Rohkem kui kolmeväravaliseks ei suutnud Rio de Janeiro olümpiavõitja eduseisu suurendada ja 9:7 eduseisust läksid kolme järjestikuse tabamuse toel hoopis prantslannad juhtima 10:9. Puhkama mindi siiski viigiseisul.

Teisel poolajal läksid prantslannad ette 15:12, kuid siis hakkas nende edu sulama. Rio olümpia finaalis just venelannadel kaotanud Prantsusmaa juhtis viimast korda 17:16. Venelannad tegid seejärel 3:0 vahespurdi ning suutsid kahe-kolme värava suurust edu lõpuni hoida.

Nancys toimunud kohtumises olid Venemaa naiskonna resultatiivseimad mängijad Darja Dmitrjeva kaheksa ja Darja Samohhina seitsme tabamusega. Prantsusmaa suurimaks skooritegijateks osutus Orlane Kanor kuue väravaga.

Teises B-alagrupi kohtumises on täna samuti Nancys Eesti aja järgi algusega kell 22.00 vastamisi  Montenegro ja Sloveenia. A-alagrupis Nantes’is lähevad avavoorus kell 19.00 omavahel kokku Serbia ja Poola ning kell 22.00 Taani ja Rootsi.