Oskar ja Tallinn 2 kindlustasid kohta esinelikus

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas teenisid pühapäevastes kaheksanda vooru kohtumistes punktilisa Oskar ja Tallinn 2.

Oskar alistas kodus Kehra/Primendi 23:18 (12:10). Avaringis HC Kehra/Primendist võõrsil viie väravaga jagu saanud Tallinna Oskar jäi pühapäeval kuuendal minutil 2:3 kaotusseisu, kuid tosin minutit hiljem oldi ees 9:7. Siis lubasid kehralased Ragnar Põldmal visata kolm vastuseta väravat ja jäid juba 7:12 taha.

Avapoolaja viimasel kuuel minutil hoiti Oskar “kuival”, kusjuures kogenud pealinlased eksisid kolmel korral karistusviskel. Nikita Makovei, Tanel Vilks ja Sergio-Silver Kreegimaa vähendasid vaheajaks kaotusseisu 10:12 peale, aga Põldma ja Ergo Koskela viisid teise pooltunni algul vahe neljale väravale.

Poolaja lõpul kolm väravat visanud Kehra/Primendi kolmik tegi uue 3:0 vahespurdi ning Oskari edu kahanes minimaalseks. Lähemale külalised ei saanud ning Oskar noppis 23:18 võidu. Põldma ja Koskela tabasid võitjate poolel seitse korda, kaotajatest oli täpseim Kreegimaa kaheksa väravaga, Makovei lisas kolm tabamust.

Teises pühapäevases kohtumises läksid vastamisi mullune esiliiga hõbe HC Tallinn 2 ja avaringis viimasele kahe väravaga alla jäänud HC Tallas. Tõeliselt tormilise alguse teinud Tallas juhtis 10. minutiks 7:1. Kummalise käiguga mängu järgmised kümme minutit kuulusid aga täpselt sama seisuga Tallinn 2-le ning tablool oli 8:8 viik.

Uuesti spurtis Tallas, kelle kasuks viskas värskelt koosseisu lisandunud 18-aastane Rasmus Teodor Niin kolme minutiga kolm väravat, et aidata oma meeskond 12:9 ette. Poolaja viimaste minutite jooksul vastas võõrustajate poolt samaga Andreas Kommer ning vaheajaks juhtis Tallinn 2 tulemusega 15:14.

Paar tundi varem Balti liigas HC Tallinna ridadesse kuulunud Kalev Kütt ja Markus Oliver Mädo viisid pärast pausi 17:15 ette Tallase. Võrdne mäng jätkus 46. minuti ja seisuni 21:21, siis tegi Tallinn 2 4:0 vahespurdi ja võttis lõpuks 29:26 võidu. Tarmo Ulla viskas võitjate kasuks seitse, Kristjan Järv kuus ja Kommer viis väravat, Tallase poolel olid täpsemad Kütt, Mädo, Martti Viitkar ja Indre Lember nelja tabamusega.

Tabeliseis: Põlva/Arcwood 14 (7-st mängust), Viljandi SK 12 (7), Oskar 11 (8), Tallinn 2 10 (8), Tartu Ülikool 7 (8), Kehra 3 (8), Tallas 3 (8), Viimsi 2 (8) punkti.