Oskar tuli viimastel minutitel välja kuueväravalisest kaotusseisust

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Väga võitlusliku ja ootamatu lõpuga lahingu panid Eesti meeste käsipalli esiliigas püsti seni nullil olnud HC Tallas ja ainsa peetud kohtumise võitnud Tallinna Oskar. Viimane tuli lõpuminutitega välja kuueväravalisest kaotusseisust ja võitles välja 23:23 (10:12) viigi.

Et meistriliigas on hetkel rahvuskoondise mängude tõttu paus, siis tõi HC Tallase peatreener Jüri Lepp enda juhendatavast HC Tallinnast astme võrra allapoole mängupraktikat saama Risto Kiili, Marek Karu, Markus Oliver Mädo ja Karel Hermase. Mädo väravatest läkski kodumeeskond 2:0 ette ja hoidis edu üle kümne minuti.

Hiljuti Oskariga liitunud, mullu veel HC Viimsi/Tööriistamarketit kõrgliigas esindanud Rasmus Petersoni viskest tuli 13. minutil viik 5:5. Väravaid lisandus visalt, aga kui neid tuli, siis kordamööda mõlemale poole. Alles poolaja lõpuminutitel viis Mädo Tallase jälle kahega ette, 12:10. Vaheajaedule aitasid kaasa kaks Hermase poolt tõrjutud karistusviset.

Teise pooltunni algatuseks viis 16-aastane Egert Saar Tallase esmakordselt kolme väravaga juhtima. Võõrustajad püüdsid vahet veelgi kasvatada, ent mullu mõlemad omavahelised Tallinna-derbid võitnud Oskaril olid vastused olemas. Nelja-viieväravalise edu Tallas siiski sai, sest oskarlaste mängu lõhkusid mitu kaheminutilist karistust.

Kui 51. minutil tuli tabloole õhtu suurim vahe ehk 22:16, tundus et mäng on tehtud. Oskar alustas aga uskumatut lõpuspurti – Jaanus Rätsep tabas korra, Priit Kotsar lisas kaks väravat ning Ragnar Põldma ühe ning seis oli 22:20. Indre Lember vastas Tallinna poolelt, kuid Peterson ja kahel korral Peeter Koppelmann olid omakorda täpsed ning seadsid viimasel minutil jalule 23:23 viigi!

Viimase kümneminutilise seisuga 7:2 võitnud Oskari poolel olid täpsemad Koppelmann ja Kotsar kuue väravaga, Petersoni arvele jäi viis. Tallase resultatiivsemateks osutusid Mädo ja Karu viie tabamusega, Saar ja Martti Viitkar lisasid kolm väravat. Oskaril on liigatabelis kolm silma, Tallas teenis esimese punkti, esiliigat juhib kuue punktiga HC Tallinn 2.

Esiliiga jätkub 28. oktoobril kell 16.00 Oskari ja Viljandi SK vastasseisuga.