Otsa koduklubi pidi tunnistama esineliku meeskonna paremust

-Rasmus Ots | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallikoondise puurivahi Rasmus Otsa koduklubi Bergischer HC kaotas Saksamaa meistrivõistluste kõrgliiga 23. voorus omal väljakul SC Magdeburgile 23:27 (10:12).

Külalised pääsesid avapoolajal 9:6 ette, kuid siis viskasid võõrustajad neli vastuseta väravat. Poolaja lõpus tegi Magdeburg aga 3:0 spurdi ja puhkama mindi külaliste kahetabamuselises eduseisus. Teist poolaega alustas omakorda Bergischer HC 3:0 spurdiga, kuid 13:12 jäi ka väljakuperemeeste viimaseks eduseisuks. Magdeburg asus juhtima 16:13, oli ees 23:18 ning võttis lõpuks neljaväravalise võidu. Ots Bergischer HC koosseisu ei kuulunud.

Viimasest neljast mängust ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse saanud Bergischer HC on turniiritabelis 23 punktiga kaheksandal kohal. Viienda järjestikuse võidu võtnud Magdeburg hoiab 36 silmaga neljandat positsiooni.

Mänguajata Ots sel nädalal ei jäänud, sest eestlane aitas Bergischer HC duubli Saksamaa tugevuselt viiendal liigatasemel ehk Oberliga Niederrheinis kodus 25:21 (13:10) võidule SG Langenfeldi üle. Bergischer HC II on 18. vooru järel 17 punktiga seitsmes, Langenfeld paikneb 13 silmaga 11. tabelireal.

11. Erlangen 23 9 1 13 576:591 19
12. Minden 23 9 0 14 656:667 18
13. HSG Wetzlar 23 9 0 14 578:597 18
14. Stuttgart 23 8 2 13 618:692 18
15. Leipzig 23 6 2 15 567:580 14
16. Gummersbach 23 4 1 18 551:672 9
17. Bietigheim 23 4 0 19 557:685 8
18. Ludwigshafen 23 1 3 19 542:644 5