Otsa koduklubile võit, meister selgub viimases voorus

-Rasmus Ots | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste eelviimases voorus alistas Eesti koondise puurivavahi Rasmus Otsa koduklubi Bergischer HC võõrsil TSV GWD Mindeni 35:32 (20:15).

Külalised haarasid mänguohjad 1:2 kaotusseisust, minnes ette 10:6. Poolajavileks viie tabamusega juhtinud Bergischer HC hoidis teisel poolajal turvalist edu ning võttis kolmeväravalise võidu. Ots meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Võidukad olid ka mõlemad tiitlipretendedid. SG Flensburg-Handewitt sai omal väljakul 26:18 (14:8) jagu Berliini Füchsest ja THW Kiel oli võõrsil 34:26 (17:11) üle TBV Lemgo Lippest. Tiitlikaitsja Flensburg sõidab viimases voorus külla Bergischer HC-le ning Kiel võõrustab Mait Patraili leivaisa TSV Hannover-Burgdorfi.

Järjekordse elutähtsa võidu noppis viimasel kohal olev Ludwigshafeni Die Eulen, kes alistas vastase väljakul Rhein-Neckar Löweni 29:26 (15:11). Ülejäänud kaks väljakukkumise vastu võitlevat meeskonda pidid aga kaotuse vastu võtma. VfL Gummersbach jäi kodus 22:26 (13:14) alla Göppingeni Frisch Aufile! ja SG BBM Bietigheim tunnistas võõrsil SC Magdeburgi 23:19 (9:13) paremust. Ludwigshafen võtab viimases voorus kodus mõõtu Mindenilt ning Bietigheim võõrustab Gummersbachi. Tulevaks hooajaks langeb aste madalamale kaks viimast meeskonda, keda asendavad esiliiga parimad HBW Balingen-Weilstetten ja HSG Nordhorn-Lingen.

Saksamaa meistrivõistluste otsustav, 34. voor peetakse 9. juunil.

13. Leipzig 33 11 3 19 833:845 25
14. Minden 33 12 1 20 911:945 25
15. Stuttgart 33 10 3 20 885:970 23
16. Gummersbach 33 6 1 26 784:938 13
17. Bietigheim 33 6 1 26 784:958 13
18. Ludwigshafen 33 4 4 25 771:925 12