Pärt nühkis Schwerini võidumängus karistuspinki

-Armi Pärt (paremal) | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondise joonemängija Armi Pärdi koduklubi Schwerini Mecklenburger Stiere alistas Saksamaa kolmanda liiga põhjatsooni eelviimases ehk 29. voorus omal väljakul TSV Burgdorf II meeskonna 35:27 (15:11).

Võõrustajad asusid kohtumist kümnekonna minutiga 10:1 juhtima, kuid külalised vähendasid kaotusseisu 10:13-le ja puhkama mindi väljakuperemeeste neljaväravalises eduseisus. Teisel poolajal suurendas Schwerin 18:15 edu 25:18-le ning võttis lõpuks kaheksaväravalise võidu. Pärdi arvele ühtegi tabamust ei kogunenud, kuid eestlane teenis kaks kaheminutilist karistust.

Schwerin, kes turniiritabelis matemaatiliselt enam kõrgemale tõusta ei saa, hoiab 36 punktiga neljandat kohta. Burgdorf II on 30 silmaga seitsmendal positsioonil.

Eile peeti oluline kohtumine tsooni esikoha nimel, kus Hildesheimi Eintracht tegi kodus Rostocki Emporiga 27:27 (11:15) viigi. Mõlemad meeskonnad on 28-st mängust kogunud 46 punkti. Kui mõlemad klubid lõpetavad põhihooaja võrdsete punktide peal, siis pääseb play-offi Karl Roosna koduklubi HSG Krefeldi vastu Rostock, kes võitis meeskondade esimeses omavahelises mõõduvõtus Hildesheimi 31:21.