Patrail ja Hannover edenesid Olseni supermängu toel Saksamaa karikavõistluste finaalturniirile

-Mait Patrail | Foto: imago images / Joachim Sielski/ Scanpix

Eile õhtul kohtusid Saksamaa karikavõistluste veerandfinaalis Mait Patrail ja TSV Hannover-Burgdorf Rhein-Neckar Lõweniga. Kui Bundesligas pole eestlase võistkond hiljuti enam nii teravat vormi näidanud, siis pokaali eest võideldes on näidatud häid esitusi ning võiduga garanteeriti omale pääs nelja tiimi osavõtul toimuvale finaalturniirile.

Rhein-Neckar Lõwen – TSV Hannover-Burgdorf 30:31 (14:17)

Eelmises voorus Bundesliga valitseva meistri Flensburgi alistanud Hannover ei läinud ka sellele mängule võõral väljakul vastu favoriidina. Juba kohtumise algusest peale aga tõestati, et paberil kirjas olev ei näita platsil midagi. Võrdselt alanud matši järel suutis eestlase koduklubi esimese poolaja keskel teha 5:0 spurdi ning võttis vaheajale kaasa kolme väravalise edu.

Teist perioodi alustas selgelt paremini koduvõistkond, kes tegi mängus 16 korda skoorinud Andy Schmidti väravate abil 43. minutiks seisuks juba 24:20. Kuid Burgdorf ei olnud veel alla andnud ning viimase 10 minuti eel oli tablool taas viigiseis 26:26. Viimased hetked möödusid tõelises põnevuslahingus, kus tabati kordamööda.

Mängu viimane minut kuulus fantastilist hooaega tegevale Hannoveri mängujuhile Morten Olsenile. Esmalt tabas mees 1.30 enne lõppu seitsme meetri viske ning kui selle järel Löwen suutis veel viigistada, siis viimane sõna jäi siiski 10 korda skoorinud taanlasele, kes viskas koos lõpusireeniga seisuks 31:30 ja kindlustas Burgdorfile pääsu Saksamaa karikavõistluste final-four turniirile.

Patrail viskas kaks väravat ning rabas kõvasti kaitses, teenides ka kaks kaheminutilist karistust.

“Mul on olnud hiljuti probleeme vormi leidmisega, kuid täna läksid asjad taas paremaks. Loodetavasti oli see suurepärase detsembrikuu algus,” kommenteeris Olsen mängujärgsel pressikonverentsil. “Ma olen väga uhke, et oleme kolmandat aastat järjest karikavõistluste finaalturniiril.”

Aprilli alguses Hamburgis toimuvale finaalturniirile olid juba koha kindlustanud MT Melsungen, THW Kiel ja TBV Lemgo. Karikavõistluste poolfinaalide paaride loosimine toimub 9. detsembril.