Patrail jätkab võidulainel, Toomel ja Roosnal 2. jõulupühal nii hästi ei läinud

-Karl Toom, Mait Patrail ja Karl Roosna | Foto: Erakogu

Kui enamus Euroopa liigasid on juba läinud kas jõulu- või koondisepausile, siis Saksamaal olid eilsel teisel jõulupühal võistlustules nii Mait Patraili TSV Hannover-Burgdorf, kui Karl Toome TSV Emsdetten ja Karl Roosna HSG Krefeld.

TSV Hannover-Burgdorf – TVB Stuttgart 32:19 (13:8)

Väravavaht Urban Lesjaki tõrjeparaadide toel võimsalt alustanud eestlase koduklubi ei lasknud kohtumises kordagi jalga pedaalilt ja sellega tehti hea jõulukingitus mängu vaatama tulnud fännidele. Lõpuks sooritas postide vahel seisnud mees 25 tõrjet, mis tegi tema protsendiks koguni 57. Patrail tegi kõva tööd kaitses ning sellega tehti skoorimine vastasvõistkonnale väga keeruliseks.

Poolajaks seis juba 13:8 ning ka teisel perioodil ei leidnud külla sõitnud võistkond mingit rohtu Hannoveri vastu. Väravavahi tõrjete ning hea kaitsetöö abil saadi lihtsaid kiirrünnakuid, millele Stuttgardil vastust ei olnud. “Mängu lõpus joosti meid lihtsalt üle, ” ütles TVB treener Jürgen Schweikardt kohtumise järel.

“Urban Lesjak tegi täna tõeliselt väljapaistva soorituse, see oli täna meie lihtsa võidu võtmeks, ” kiitis Hannoveri treener Carlos Ortega oma väravavahi tööd pressikonverentsil.

Lõpuks jagunesid Hannoveri väravad võrdselt paljude mängijate vahel, kellest enim suutis skoori teha Nejc Cehte kuue tabamusega. Patrail lisas ühe värava ja kolm resultatiivset söötu.

Nüüd on liiga tabelis teisel kohal jätkaval Patrailil ees veel üks kohtumine 29. detsembril võõrsil TSV GWD Mindeni vastu, enne kui siirdutakse üle kuu aja kestvale koondise pausile.

TV Emsdetten – HSC 2000 Coburg 30:34 (17:21)

Karl Toomi koduklubile sõitis külla 2. Bundesliiga liider ning kõigi eelduste kohaselt oli meest ees ootamas raske tööpäev. Esimene poolaeg algas väga väravaterohkelt ning võrdselt, kui 18. minutiks oli seis 10:10. Skoorimine sellega ei aeglustanud ning vaikselt hakkas Coburg ees ära rebima, kui garderoobi mindi seisult 17:21.

Teise perioodi alguses suutis Emsdetten veel korra hambaid näitada, kui 38. minutil vähendas Johannes Wasielewski vahe minimaalseks 21:22. Kohtumise lõpp ja niiöelda “mängumeeste minutid” kuulusid siiski 2. Bundesligas juhtpositsiooni hoidvale Coburgile. Poolaja keskel tehtud 9:3 spurdi abil võeti Emsdettenist kaasa kaks punkti. Toom skooris kuuest viskest kolm väravat.

VfL Lübeck-Schwartau – HSG Krefeld 30:23 (13:9)

2. Bundesliigas viimasel positsioonil paiknev Krefeld sõitis teisel jõulupühal külla Lübeckile ning kahjuks sai nende selle hooaja kurb seeria taas jätku. Kui 20 minutit püsis kohtumine võrdsena, siis edasi rebis Schwartau poolajaks seisuks 13:9. Teisel perioodil koduvõistkond vaid kasvatas edu ning eestlase klubi neile ohtlikuks ei saanudki. Roosna tegi ühe pealeviske, kuid oma skoori avada tal ei õnnestunud ning Krefeldile 30:23 kaotus.

2. Bundesligas tabelilõpus paiknevad Roosna ja Toom lähevad nüüd koondisepausile ning nende järgmised kohtumised Saksamaal toimuvad alles kuu aja pärast.

8 DJK Rimpar WölfeDJK Rimpar Wölfe 18/34 9 2 7 20:16 -22 405 427
9 Handball Sport Verein HamburgHandball Sport Verein Hamburg 18/34 9 1 8 19:17 +34 496 462
10 ThSV EisenachThSV Eisenach 18/34 9 1 8 19:17 -4 487 491
11 EHV AueEHV Aue 17/34 7 2 8 16:18 -16 445 461
12 TuS FerndorfTuS Ferndorf 18/34 7 2 9 16:20 -20 436 456
13 VfL Lübeck-SchwartauVfL Lübeck-Schwartau 18/34 6 3 9 15:21 -6 433 439
14 TV 05/07 HüttenbergTV 05/07 Hüttenberg 18/34 6 2 10 14:22 -7 457 464
15 HC Elbflorenz 2006HC Elbflorenz 2006 18/34 6 2 10 14:22 -29 487 516
16 HSG KonstanzHSG Konstanz 18/34 5 3 10 13:23 -17 459 476
17 TV EmsdettenTV Emsdetten 18/34 5 1 12 11:25 -55 442 497