fbpx
Close

Heas hoos Mait Patrail tegi haiget põlvele

Avatar
-Mait Patrail | Foto: Imago/Hübner/Scanpix

Möödunud nädala võimsamad esitused pakkus Eesti käsipalluritest kahtlemata Mait Patrail, kes koos TSV Hannover-Burgdorfiga jõudis Saksamaa karikasarja finaalnelikusse ja lisaks alistas liigamängus Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke.

Teisipäeval said Patrail ja Hannover karikavõistluste veerandfinaalis napilt 31:30 (16:12) jagu Frisch Auf! Göppingenist, kellele kaks päeva varem liigamängus 11 väravaga alla jäädi. Patrail tõusis suurde rolli mängu lõpul, visates hannoverlaste neljast viimasest väravast kolm. Karikasarja Final Four toimub mai algul Hamburgis. Patraili tööandja kohtub poolfinaalis HSG Wetzlariga, teise finalisti selgitavad Rhein-Neckar Löwen ja SC Magdeburg, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Pühapäeval seisid kaks eestlast Bundesligas vastamisi. Sügisel tõmbas pikema kõrre siis veel MT Melsungeni eest pallinud Jaanimaa, visates Patrailist rohkem väravaid ja saades ka võidu. Nüüd oli Põlva käsipalli kasvandiku kord särada – Patrail tabas üleplatsimehena üheksast viskest kaheksa ja aitas Hannover-Burgdorfi 28:26 (14:12) võiduni. Jaanimaa arvele jäi neli väravat.

Patrail on käesoleval hooajal visanud 61 väravat, lisaks hoiab ta Bundesliga assisteerijate edetabelis 53 resultatiivse sööduga 10. kohta. Üliedukas nädal lõppes eestlasele veidi õnnetult, sest ta tegi haiget põlvele. “Käisin täna hommikul arstide juures ja kõik on korras. Paar päeva pean puhkust andma, aga õnneks midagi katki pole,” kommenteeris Patrail.

Bundesliga tabelis suuri muutusi ei toimunud. Rhein-Neckar Löwenil, Berliini Füchsel ja SG Flensburg-Handewittil on 38 punkti, esimesel kahel vastavalt kaks ja üks mäng varuks. Hannover-Burgdorf jääs esikolmikust ühe silma kaugusele. TuS N-Lübbecke jätkab 11 punktiga 16. kohal, kaks silma lahutamas väljalangemistsoonist.

scroll to top