Patraili koduklubi tegi eurosarjas ajalugu

-TSV Hannover-Burgdorf | Foto: imago images/Joachim Sielski/Scanpix

Eesti käsipallikoondislase Mait Patraili koduklubi TSV Hannover-Burgdorf jõudis esimest korda Euroopa tugevuselt teises sarjas EHF Cupil veerandfinaali.

Hannover vajas selleks B-grupi otsustavas ehk kuuendas voorus kodus võitu Našice Nexe üle ja see saadigi tulemusega 32:22 (14:9). Sakslased haarasid mänguohjad 2:3 kaotusseisus, tehes 6:1 vahespurdi. Seisul 9:6 viskasid võõrustajad viis väravat horvaatide ühe vastu ning võitsid poolaja lõpuks viie tabamusega. Teise poolaja alguses õnnestus külalistel vahe vähendada kolmele tabamusele 12:15, kuid lõpusireen fikseeris väljakuperemeeste kümneväravalise võidu.

Hannoveri resultatiivseimad mängijad olid Timo Kastening kümne, hispaanlane Cristian Ugalde Garcia kaheksa ning Kai Häfner ja taanlane Morten Olsen nelja tabamusega. Nexele tõi sloveen Saša Barišic Jaman edukaimana viis väravat. Patrail vigastuse tõttu ei mänginud.

Hannover jagab turniiritabelis seitsme punktiga koos kohtumise vähem pidanud, kuid edasipääsu samuti kindlustanud Tatabanya KC Grundfosiga liidrikohta. Kolmandal positsioonil on kolm esimest vastast alistanud Nexe kuue silmaga ja neljanda kohaga peab leppima senisest viiest mängust kaks punkti kogunud Bitola Eurofarm Rabotnik.

A-grupist on pääs veerandfinaali kindel tiitlikaitsjal Berliini Füchsel ja mullusel finalistil Saint-Raphael Var Handballil ning C-grupist FC Porto Sofarmal. D-grupi parim THW Kiel on aga finaalturniiri korraldajana taganud juba koha nelja parema hulgas. Viimasele vakantsele play-offi pääsmele pretendeerivad TTH Holstebro, Constanta Dobrogea Sud ning Gudme GOG Hanbold.