fbpx
Close

Pealinna lapsed võtsid projekti “Käsipall kooli” hästi vastu

Avatar
-“Käsipall kooli” | Foto: EKL

Eesti Käsipalliiidu (EKL) projekt “Käsipall kooli” käis sel hooajal ka mitmes Tallinna koolis. Novembris õpetati Tallinna Tehnikagümnaasiumi lapsi, kuu hiljem toimusid käsipallitunnid Haabersti Vene Gümnaasiumis ning jaanuaris tutvustati ala Rocca al Mare kooli õpilastele.

“Haabersti kooli laste jaoks oli tegu täiesti uue alaga, aga kõik osalesid väga aktiivselt, sest tegu on ju liikuva ja lõbusa spordialaga. Käsipalli plussiks on kindlasti tõsiasi, et igaüks võib midagi saavutada – näiteks värava visata. Kõik minu tunnid kahe nädala jooksul möödusid vägagi positiivselt,” kinnitas spordiklubis Reval-Sport treenerina töötav Jelena Mihailova Eesti Käsipalliliidu lehel.

Mihailova on ilmselt üks Eesti tituleeritumaid sportlasi. Mängijana võitis ta Eesti meistritiitli 14 korda, lisaks kuus hõbe- ja ühe pronksmedali. Samuti on tema auhinnakapis küllalt haruldane Nõukogude Liidu neidude meistrikuld aastast 1988. Kas siis peatreeneri rollis või Ella Kungurtseva parema käena on Mihailova treenerina Eesti noorte meistrivõistlustelt kogunud uskumatud 53 medalit, neist 23 kuldsed.

“Lühikese aja jooksul uut ala tutvustada pole lihtne, seega tuleb tunnid hästi läbi mõelda ning käsipalli võimalikult lihtsalt ja lõbusalt õpetada. Õnneks polnud klassid liiga suured ja mis peamine, laste lähenemine oli positiivne ja tahtmine suur. Abi oli ka EKL-ilt saadud väravatest ja pallidest, sest käsipallivarustust koolides napib,” sõnas Mihailova.

“Loodan, et koolid saavad sellest projektist innustust ja miks mitte lülitada käsipall õppeprogrammigi. Üks tund nädalas poole aastagi jooksul oleks näiteks väga hea edasiarendus. Aga igal juhul võidavad “Käsipall kooli”-projektist nii lapsed kui käsipall,” hindas viiel korral Eesti parimaks naiskäsipalluriks valitud Mihailova.

Novembris viis HC Tallinna treener Taavi Tibar käsipallitunnid läbi Tehnikagümnaasiumis ning jaanuaris said Rocca al Mare kooli õpilased haritud Roel Pedaniku käe all. “RAM-is pakume lastele vägagi laia valikut huvi- ja spordialasid. Alustades kergejõustiku, ujumise, lauatennise ja korvpalliga ning lõpetades malega,” märkis RAM-i kehalise kasvatuse õpetaja Pedanik handball.ee lehel.

“Nüüdseks on ka käsipall võimalike treeningute nimekirjas ning võin öelda, et trennid on väga populaarsed. 1.-3. klassi õpilaste seas käib regulaarselt kohal ligi 20 õpilast. Esimene võistluski sai hiljuti peetud, kui Mr. Pritt minikäsipallimängudel saavutasime Tallinna piirkonnas tubli teise koha,” lisas EKL-i poolt kogu projekti “Käsipall kooli” juhtinud Pedanik.

scroll to top