Peoperenaised prantslannad on hoo sisse saanud

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel sai võõrustajate esindus I-vahegrupis 29:23 (17:11) jagu Taanist.

Algedu 2:0 saavutanud taanlannad juhtisid ka 3:2 ja 4:3, kuid loovutasid siis ohjad prantslannadele, kes läksid ette 7:4. Taani vähendas kaotusseisu 8:10-le, aga siis viskas Prantsusmaa neli vastuseta väravat, võitis poolaja kuue ning kogu kohtumise sama suure vahega. Prantsusmaa resultatiivseim mängija oli Estelle Nze Minko kuue ja Taanil Fie Wöller viie tabamusega.

Esimesed punktid vahegrupis teenis Montenegro, alistades Rootsi 30:28 (18:14). Montenegro haaras kohe ohjad ning ainsaks viigiseisuks jäi 0:0. Montenegro läks ette 2:0, kuid poolaja keskel oli nende edu minimaalne 7:6. Siis tegi Montenegro 8:2 vahespurdi ja võitis poolaja nelja tabamusega. Seitse minutit enne lõppu juhtis Montenegro 28:21, aga rootslannadel õnnestus kaotus kaheväravaliseks mängida. Montenegro suurimaks skooritegijaks osutus Jovanka Radicevic üheksa ning Rootsil Isabelle Gullden kuue tabamusega.

Turniiritabelit juhivad Prantsusmaa ja Venemaa nelja punktiga. Serbial, Rootsil, Montenegrol ning Taanil on kaks silma. Venemaa ja Serbia on pidanud kaks, ülejäänud nelik kolm kohtumist.