fbpx
Close

Pinnonen: võidupingeid me endale peale ei pane

Avatar
-Mikk Pinnonen | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalal pandi punkt põhiturniirile Islandi käsipallimeistrivõistluste kõrgliigas, kus Mikk Pinnonen valmistub nüüd veerandfinaalideks.

Pinnoneni koduklubi UMF Afturelding lõpetas 22-voorulise hooaja kuuendal tabeliastmel, kogudes 23 punkti. Ülimalt tasavägise põhiturniiri esikolmik – IBV Vestmannaeyjar, UMF Selfoss ja FH Hafnarfjördur – kogus võrdselt 34 silma, tiitlikaitsja Reykjaviki Valur jäi kolme punkti kaugusele, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Veerandfinaalis läheb Afturelding kokku Hafnarfjörduriga, kellele mullu kaotati poolfinaalis mängudega 0:3. Tänavusel põhiturniirilgi jäi Pinnoneni klubi mõlemas kohtumises vastavalt kahe ja nelja väravaga tulevasele play-offi vastasele alla.

“Usun, et šansid on võrdsed, sest kogu liiga lihtsalt koosnebki nii võrdsetest tiimidest. Mullu meistriks tulnud Valur lõpetas toona põhiturniiri alles seitsmendana ja Selfossi esikolmikusse jõudmist ei oodanud tänavu keegi,” selgitas eestlasest mängujuht.

“Võidupingeid Afturelding endale peale ei pane, sest nii sobib meie tiimile paremini,” lisas Pinnonen. “Lähme lihtsalt mängima, nautima ja täiega panema – üle ei ole vaja mõelda. Aga eks natuke tahaks ikka eelmise aasta poolfinaali eest kätte maksta. Paar nädalat on aega valmistuda, loodame tippvormi õigeks ajaks timmida.”

Pinnonen pani põhiturniirile kokkuvõttes rahuldava hinde. “Algus oli väga raske, just tulemuste poolest. Mitmed põhimehed olid vigastatud ning mäng kõikus üles ja alla. Sain ise rohkem vastutust ja mulle see sobis, loodetavasti nii jätkub aprilliski,” sõnas Pinnonen, kes viskas 20 kohtumisega 66 väravat.

scroll to top