Play-offi lävele jõudnud Tallas jättis Viimsi viimasele kohale

-Jüri Lepp | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste esiliigas sai kolmapäeva õhtuga läbi HC Viimsi hooaeg. Kaks võitu kogunud esiliiga üks noorima koosseisuga võistkondi jäi kodusaalis 28:35 (15:15) alla HC Tallasele. Põhiturniiril jääb pidada veel viis kohtumist.

Et samal õhtul mängis HC Viimsi/Tööriistamarket meistriliigas, ei saanud kodumeeskond abi põhitiimilt. Külaliste käsutuses olid aga mitmed HC Tallinna pallurid. Sellest tõsiasjast hoolimata sai Viimsi algedu, kümnendaks minutiks juhiti 6:4. Kohe tulid väravat Marek Karult ja Kalev Kütilt ning kolm minutit hiljem viis Jaan Läänmäe Tallase esmakordselt juhtima.

Martti Viitkar kasvatas 18. minutil edu esmakordselt kaheväravaliseks – 10:8, kuid siis spurtisid võõrustajad. Esmalt tabas Mart Varik ja siis viskas Riho Villemson kolm järjestikust väravat ning Viimsi oli ees 12:10. Võrdne mäng jätkus poolajavileni, enne mida tõi Kütt tabloole 15:15 viiginumbrid.

Teisel pooltunnil ei muutunud midagi 38. minutini – väravaid visati vähe ja selleks hetkeks oli seis 18:18. Siis juhtus midagi hämmastavat, sest viie minuti sees tegi Tallas 7:0 vahespurdi, kusjuures esmalt tabas kolm korda järjest Indre Lember ja siis kordas sama saavutust Kütt.

Karu tabamusest tuli juba 25:18 ja ehkki Viimsi üritas vahet vähendada, siis oluliselt see ei õnnestunud. Päris kümnega Tallast eest ei lubatud, aga lähemale kui viis väravat ka ei saadud. Külaliste võidunumbrid olid 35:28, Kütt viskas seitse, Karu ja Nikita Piskunov viis väravat. Viimsi kasuks tabas Mark Mägi seitse, Rico Rohumaa kuus ja Varik viis korda.

Tallas tõusis voor enne põhiturniiri lõppu üheksa punktiga vaid ühe silma kaugusele viiendal kohal paiknevast Tartu Ülikoolist. Viimases voorus kohtutakse omavahel Tartus ehk tegu saab olema tõelise play-off’iga viiendale kohale. HC Kehra/Primendil on küll teoreetiliselt võimalus Tallas kinni püüda, ent seda eeldusel, et esikolmikuklubid HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwood alistatakse suureskooriliselt.