Põlva/Arcwood kindlustas põhiturniiri võidu, tabeli viimane üllatas tiitlikaitsjat

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Reedel peeti käsipalli Eesti meeste esiliigas kaks kohtumist. Enne tänast tabelis viimasel kohal olnud HC Kehra/Primend alistas 80-väravalises mängus tiitlikaitsja Tartu Ülikooli 43:37 (20:19) ning liider Põlva/Arcwood kukutas tabelis viimaseks HC Viimsi, olles neist parem tulemusega 40:18 (21:9).

Kehra/Primend ja Tartu Ülikool tegid novembris tõeliselt skoorirohke 37:37 viigi ning nii-öelda jätkasid samast. Väravatesadu algas avaminutitest peale, paremini startis tiitlikaitsja ja sai seitsmendal minutil 5:2 edu. Kehralased kasutasid mitmeid esindusmeeskonna pallureid ning David Mamporia, Sergio-Silver Kreegimaa ja Martin Neruti väravatest tuli 5:5 viik.

Tasavägine ja väravaterohke kohtumine jätkus, enamiku avapoolajast juhtisid tartlased, aga tavaliselt minimaalse eduga. 20. minutil viis Rando Sein Ülikooli 14:12 ette, aga Sigmar Seermann tabas kiirelt kaks korda järjest. Uuesti said külalised kahega eest ja jälle oli Seermann see, kelle kaks väravat seisu 19:19 peale viisid.

Sügisel viskasid meeskonnad avapoolajal kokku 34 väravat, nüüd saadeti pall vastase puuri 39 korda, sest enne vaheaega aitas Nikita Makovei tabamus Kehra/Primendi 20:19 eduseisu. Kodumeeskond vajas hädasti võitu, et säilitada võimalus veerandfinaali jõuda ning teise pooltunni algul saadi esmakordselt enam kui ühe väravaga juhtima.

Elar Vanahundi väravast tuli 35. minutil 22:22 viik, seejärel sai kehralastel punase kaardi Ruudi Ottisaar ja TÜ läks jälle juhtima. Kehra leidis õiged vastused ning haaras 40. minutil omakorda 28:25 edu. Klaus Peeter Rüütli tabamuste abil hakkasid tartlased vahet vähendama, ent viigini ei jõutud kuidagi.

Alles 51. minutil süttisid Rando Seini värava järel tablool numbrid 33:33. Siis aga tabasid nii Mamporia kui Kreegimaa kaks korda ja kehralased juhtisid 38:34. Võit tuli lõpuks numbritega 43:37, Mamporia viskas üleplatsimehena 15, Kreegimaa lisas kaheksa ja Seermann seitse väravat. TÜ poolel tabas Sein 11, Rüütli üheksa ja Vanahunt kaheksa korda.

Viis punkti kogunud ja viimaselt astmelt tõusnud Kehra/Primend jääb nüüd veerandfinaali viivast kuuendast kohast ehk HC Tallasest kahe silma kaugusele, ent viimastes voorudes ootavad ees mängud esikolmikutiimidega HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwood ning Tallasel on ka mäng varuks. Tartu Ülikool on 10 punktiga viies.

HC Viimsil oli samuti õhkõrn lootus võidelda koha eest kuue parema seas, aga et vastas oli tänavusel hooajal vaid võite tunnistav Põlva/Arcwood ja veel võõrsil, siis polnud lootus suur. Olari Paumets ja Mihkel Tamm viisid võõrustajad kohe juhtima ning 10. minutiks oli seis 8:2. Külalised olid suurtes raskustes skoorimisega ja edu vaid jätkas kasvamist.

Põlvalased hoidsid vastaseid üheksa minutit “kuival” ja juhtisid 14. minutil 11:2, enne kui Andreas Kepp Viimsi poolel tabas. 25. minutiks oli Põlva/Arcwoodi edu 20:4, kuid siis ärkasid viimsilased, viskasid neli vastuseta väravat ning lisaks tõrjus Kregor Jakobson Tiit Neeme karistusviske. Vaheajale mindi seisul 21:9.

Teisel pooltunnil mängupilt ei muutunud, 20-väravaliseks kasvas vahe 48. minutil. Põlva/Arcwood sai 40:18 võidu, kindlustades ühtlasi põhiturniiril esikoha. Põlvalased skoorisid väga võrdselt, vähemalt kaks väravat said kirja kõik 13 väljakumängijat, neist Tamm ja Paumets viis ning Harri Oberg neli. Viimsil tabasid Kepp, Ats Pinnonen ja Gregory Torger kolm korda.