Põlva/Arcwood läheb pühadele vastu täiseduga

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Lõppeva aasta viimase ametliku mängu Eesti kodustes käsipallisarjades pidasid meeste esiliigas Põlva/Arcwood ja HC Kehra/Primend. Tänavu võidult võidule sammuv karikavõistluste pronksimeeskond Põlva/Arcwood lõpetas aasta edukalt, olles kodusaalis vastasest 39:31 (19:14) üle.

Põlvalastel puudus küll esipommitaja Raido Peedomaa, kuid veel üks ekskoondislane Olari Paumets alustas kahe väravaga. Meeskonnakaaslased lisasid veel kolm ning läks aega üle kaheksa minuti, enne kui Tanel Vilks külaliste väravaarve avas. Kümnendaks minutiks 1:7 taha jäänud kehralased hakkasid lähenema peamiselt David Mamporia tabamuste toel ja jõudsid viis minutit hiljem seisuni 9:7.

Uuesti rebis Põlva/Arcwood eest ning pühapäeval 35. sünnipäeva tähistava Siim Kübardi viske järel juhiti 14:9. Kaks väravat Mamporialt ja üks Karl Johannes Kaselt ning vahe oli jälle vaid kaheväravaline. Siis oli 36-aastase Rene Voldi kord särada, kelle kolm järjestikust tabamust aitasid kodumeeskonna vaheajale 19:14 eduseisus.

Teise poolaja avasid väravatega Põlva/Arcwoodi kasuks Enar Viljamaa ja Paumets, kuid Sergio-Silver Kreegimaa kaks täpset viset tegid veel seisuks 21:16. Väiksemaks ei suutnud noored kehralased – üheksast mängijast viis olid 16-aastased või nooremad – vahet enam vähendada ning esiliigaliider läks oma teed.

Kahekohalise numbrini kasvas edu 52. minutil ning viis minutit enne lõppu juhiti 37:26. Kehralased tegid Kase, Vilksi ja Kreegimaa abiga küll 4:0 spurdi, ent Põlva/Arcwood sai 39:31 võidu, kusjuures käe said valgeks tosin pallurit. Volt ja Rasmus Käo viskasid kuus ning Markus Käo viis väravat. Kehra poolel tabas Mamporia 11, Kreegimaa seitse ja Vilks kuus korda.

Neljapäeval kohtusid esiliigas kaks meeskonda, kes kuue vooru järel olid võrdselt kolme punkti peal, kusjuures tiitlikaitsja Tartu Ülikool polnud võidurõõmu maitsnud juba kaks kuud. Kuristiku gümnaasiumi spordisaalis naasis TÜ võitude teele, alistades HC Tallase 46:31 (24:11).

Külalised tegid hea stardi, asudes 3:0 ette, enne kui Kalev Kütt seitsmendal minutil kodumeeskonna väravatearve avas. Vaid pisut enam kui minut hiljem oli seis 4:5, kuid siis tabas kaks korda esiliiga parim snaiper Rando Sein ja korra Siim Markus Saarend ning ülikoolitiim libises eest.

Edu kasvas pidevalt ja 20. minutiks juhtis kahel eelmisel hooajal esiliiga võitnud meeskond 17:9. Jaan Läänmäe vähendas kahe järjestikuse värava abil küll vahet, ent rohkem Tallas palli tartlaste võrku ei saanudki. 7:0 lõpuspurt andis Tartu Ülikoolile vaheajaks turvalise 24:11 edu, mis tähistas ühtlasi tänavuse hooaja kõige resultatiivsemat avapoolaega.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – tartlase Mihkel Keldoja tabamusega, ent mäng tervikuna kulges oluliselt võrdsemalt. Alles poolaja keskel hakkasid tartlased vahet jälle suurendama ning 52. minutil tegi Klaus Peeter Rüütli kohtumise kümnes tabamus seisuks 39:21.

Resultatiivne tegutsemine jätkus lõpuni ning Tartu Ülikool sai hooaja väravaterohkeimas mängus 46:31 võidu. Võitjate poolt said käe valgeks kõik kümme meest, teiste seas ka väravavaht Taavi Vool. Rüütli ja Sein tabasid 11, Keldoja ja Raiko Roosna kuus korda. Tallase täpsemad olid Kütt kuue ning Nikita Piskunov ja Patrick Padjus viie väravaga.

Seitsmenda vooru avamängus alistas Tallinna Oskar tugeva lõpu abil võõrsil HC Viimsi 31:27 (14:15). Viimased kuus omavahelist esiliigamängu võitnud Oskar asus küll Ergo Koskela viskest juhtima, ent pidi ühe erandiga järgmised kolmveerand tundi vastaseid taga ajama. Viimsil tabas hästi Arlo Talmar ja kodumeeskond sai paariväravalise edu. Korra suutis Ragnar Põldma Oskari 15. minutil veel 7:6 ette viia, aga siis jäädi tagaajaja ossa.

Viimsilased läksid 10:8 ja 22. minutil pärast Riho Villemsoni väravat ka 12:9 juhtima. Aivar Paist hiilgas väravasuul, tõrjudes karistusviske ja Talmari kuues tabamus tegi seisuks 14:12, kuid pealinlased suutsid vaheajaks vahe minimaalseks vähendada, 15:14. Teine pooltund algas nagu esimenegi – Koskela tabava viskega ja jälle oli tablool viik.

Kaks väravat Mark Mägilt ja Viimsi sai uuesti ette ning sama mees tegi 38. minutil 19:16. Kuidagi ei jõudnud Oskar viigini, ehkki neilgi tõrjus Raiko Pajust väravapostide vahel karistusviske. Kui tiksumas oli 43. minut, juhtis Viimsi endiselt kolmega – 22:19, kuid nüüd algas Oskari spurt.

Põldma, Koskela ja Eesti ekskoondislane Priit Kotsar tabasid kõik kaks korda ning 47. minutiks oli 25:22 ees juba Oskar. Edu käest ei antud ning nopiti 31:27 võit. Kotsar viskas üleplatsimehena 13 väravat, Koskela lisas seitse ja Põldma kuus. Viimsi poolel olid täpsemad Talmar kümne ja Mägi üheksa tabamusega.

8. HC Viimsi 7 1 0 6 193:234 2

Parimad väravakütid: Rando Sein – 64, Klaus Peeter Rüütli (mõl. TÜ) – 50, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) – 46, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 44, Simon Drõgin (Viljandi SK) ja Ragnar Põldma (Oskar) – 38, Martti Viitkar (Tallas) – 33 väravat.