Põlva/Arcwood lõpetab esiliigas esimese ringi liidrina

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Käsipalli Eesti meeste esiliigas peeti pühapäeval kuuenda vooru viimane kohtumine, kus Tallinna Oskar võttis kodus vastu seni vaid võite tunnistanud Põlva/Arcwoodi. Viimaste suurepärane seeria jätkus, põlvalased kirjutasid tabelisse kuuenda võidu tulemusega 36:20 (21:9) ja tõusid uuesti ainuliidriks.

Kahel viimasel hooajal olid need kaks kogenud palluritega täidetud meeskonda lisaks põhiturniirile kohtunud ka finaalneliku pronksimatšis ning kõik kuus kohtumist lõppesid Põlva/Arcwoodi ülekaaluga. Oskaril oli pühapäeval probleeme koosseisuga, puudusid mitmed põhitegijad, teiste seas tiimi tänavuse hooaja parim snaiper Peeter Koppelmann.

Viimasest tõsiasjast hoolimata ei kavatsetud hiljuti Eesti karikavõistlused kolmanda kohaga lõpetanud külalistele midagi kergelt anda. Kuuendaks minutiks oli tablool viigiseis 3:3, ent järgmise tosina minutiga viskas Oskar vaid ühe värava, samas kui Põlva/Arcwood tabas kaheksa korda.

Mõneks ajaks mäng võrdsustus ja pärast oskarlase Ergo Koskela täpset viset oli seis 7:13. Siis aga spurtisid põlvalased uuesti – väravaid tuli pea kõigilt mängijatelt, kohtumise lõpuks said käe valgeks 14 meest! Põlva/Arcwood viskas viie minutiga kuus vastuseta väravat, juhtis juba 19:7 ning võitis poolaja 21:9.

Raido Peedomaa ja Olari Paumets kasvatasid teise pooltunni algul vahet veelgi. Koskela küll vastas, aga olulist muutust mängupildis ei toimunud ning Põlva/Arcwood sai hooaja suurima, 36:20 võidu. Peedomaa, Paumets ja Meelis Mulla viskasid võitjate kasuks viis väravat, Oskari resultatiivseim oli Ragnar Põldma kümne tabamusega, Koskela lisas viis.

8. HC Viimsi 6 1 0 5 166:203 2

Paremad väravakütid: Rando Sein (Tartu Ülikool) – 53, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) – 46, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 44, Klaus Peeter Rüütli (Tartu Ülikool) – 39, Simon Drõgin (Viljandi SK) – 38, Ragnar Põldma (Oskar) – 32 ja Tarmo Ulla (HC Tallinn 2) – 31 väravat.