Põlva/Arcwood lõpetas esiliiga põhiturniiri täiseduga

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Eesti käsipallimeistrivõistluste esiliiga põhiturniiri võitnud Põlva/Arcwood sai hakkama saavutusega, mida pole pikki aastaid keegi suutnud – põhiturniiril tunnistati ainult võite. Viimases kohtumises oldi võõrsil põnevaks kujunenud mängus üle HC Kehra/Primendist 40:33 (20:18).

Aastatel 2015 ja 2016 – siis Põlva/TunMani nime all – samuti põhiturniiri esimesel tabeliastmel lõpetades sai meeskond 17 võidu kõrvale ühe viigi. Tänavu osaleb esiliigas kaheksa tiimi ning Põlva/Arcwood võitis kõik 14 kohtumist. Terve hooaja peale on Romet Oone juhitud meeskond saanud vaid ühe kaotuse, karikavõistluste poolfinaalis Põlva Servitilt.

HC Kehra/Primend mängis kalendri iseärasuse tõttu teist päeva järjest. Kui pühapäeval ei olnud esindusmeeskonna pallureid võimalik kasutada, siis nüüd olid päev varem HC Tallinnat alistada aidanud viis noormeest rivis. Kodumeeskond läkski esimestel minutitel korduvalt mängu juhtima, ent seisult 3:2 spurtis liigaliider.

Veiko Tigasoni kaks tabamust ja üks värav Olari Paumetsalt andsid põlvalastele 5:3 edu. Nii lihtsalt võõrustajad siiski vastaseid eest ei kavatsenud lubada, ehkki raskustes oldi Paumetsa pidurdamisega. 13. minutil tuli Martin Neruti viskest 8:8 viik ning vaid minut hiljem viis Sergio-Silver Kreegimaa kehralased uuesti 10:9 juhtima.

Tõeliselt väravaterohkes mängus tabati mõnda aega vaheldumisi, kuniks 20. minutil sai Kehra/Primend pärast Kreegimaa väravat esmakordselt enam kui minimaalse edu – 14:12. Põlva poolel vastasid aga nelja minuti sees täpsete visetega Raido Peedomaa, Tigason, Rasmus Käo ja Paumets ning külalised olid ees 16:14.

Kaks tabamust 16-aastaselt Kristjan Luugilt seadsid uuesti jalule viigi, ent poolaja lõpuminutitel rebis Põlva/Arcwood jälle eest ning puhkama mindi seisul 20:18. Teise pooltunni algul said külalised korraks kolmega juhtima, et siis lubada Kehral teha 5:1 vahespurt ning 36. minutil oli kodumeeskond ees 24:23.

Siis haaras vaikselt ohjad Põlva, hästi tabasid jätkuvalt Tigason, Paumets ja Margo Piksööt ning vahe hakkas kasvama. Võit tuli tulemusega 40:33, apteekri täpsusega visati kolmandat mängu järjest 40 väravat. Täpsemad olid Paumets 11, Piksööt üheksa ja Tigason seitsme tabamusega. Kehralastel viskas Kreegimaa kaheksa, Nerut ja Sigmar Seermann kuus väravat.

Põhiturniiri võitnud Põlva/Arcwood pääses otse finaalnelikusse koos teise koha saanud Viljandi Spordikooliga. Finaalturniir toimub aprilli viimasel nädalavahetusel, enne peetakse veerandfinaalid, kus paarid selguvad järgmisel nädalal pärast viimaseid põhiturniiri mänge. HC Kehra/Primend lõpetas hooaja viie punktiga seitsmendal kohal.