Põlva/Arcwoodi lahutab ideaalsest põhihooajast vaid üks võit

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Käsipalli Eesti meeste esiliigas jääb põhiturniiril veel pidada neli kohtumist. Reedel alistas Põlva/Arcwood kodusaalis Tallinna Oskari 40:23 (17:11) ning jätkab täiseduga. Oskar lõpetas põhiturniiri neljandal kohal.

Kummalgi meeskonnal polnud võimalik turniiritabelis tõusta ega langeda. Oskar pidi hakkama saada põhitegijate Priit Kotsari ja Ergo Koskelata, pealinnatiimi reedeõhtuse koosseisu keskmine vanus oli muljetavaldav 39,6 aastat. Üks meeskonna eestvedajatest Janek Veltmann tähistas just Põlvas oma 47. sünnipäeva, teatas Eesti Käsipalliliit.

Kuni seisuni 3:3 kulges mäng võrdselt, kuid siis viskas Põlva/Arcwood viie minutiga viis vastuseta väravat. 17. minutiks vähendasid Peeter Koppelmanni ja Tõnu Kastani väravad Oskari kaotusseisu 7:10 peale, kuid kodumeeskond vastas uue vahespurdiga. Margo Piksööt algatas selle ning siis tabas Janno Kuus kolm korda järjest ja edu oli 14:7.

Poolaja lõpuminutitel viskas Oskari kasuks kaks väravat 55-aastane Eesti ekskoondislane Mart Liinat ning vaheajale mindi seisul 17:11. Siim Kübard kasvatas teise pooltunni algul põlvalaste edu, ent Liinat ja Koppelmann vedasid Oskari uuesti viie värava kaugusele.

Liigaliidri rünnakud olid pealinlaste jaoks siiski liialt teravad, eriti hästi jätkasid tabamist Piksööt ja Peedomaa. Kaugele eest Oskar esialgu võõrustajad ei lubanud, viimase veerandtunni eel oli seis 25:19. Siis aga tabasid järjest Piksööt, Harri Oberg, Peedomaa ja Kuus ning vahe kasvas kahekohalise numbrini.

Oskar jäi seitsmeks minutiks väravata ning Põlva/Arcwood sai kindla 40:23 võidu. Võitjate kasuks tabas Kuus hooaja isiklikku rekordit märkivad kaheksa korda, Peedomaa ja Piksööt lisasid kuus väravat. Kaotajate parematena sai Koppelmann kirja seitse, Kristo Kiipus viis ning Liinat ja Ragnar Põldma neli tabamust.

Põlva/Arcwood on seni võitnud kõik 13 mängu, Oskar lõpetas põhiturniiri 13 punktiga neljandal tabeliastmel ning ootab veerandfinaalivastast. Ilmselt selgub viimane Tartu Ülikooli ja HC Tallase vastasseisust 2. aprillil. Just selle veerandfinaali võitja läheb nelja parema seas ehk poolfinaalis kokku Põlva/Arcwoodiga.

8. HC Viimsi 14 2 0 12 385:494 4

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 121, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) – 94, Ragnar Põldma (Oskar) – 92, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 85, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 79, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 70, Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) – 69, Simon Drõgin (Viljandi SK) – 66 väravat.