Põlva derbi ja ekskoondislasest treeneri naasmine platsile ehk kuidas möödus esiliiga kaheksas voor

-Hednrik Koks, Marko Koks, Tõnis Kase ja Veiko Tigason | Fotod: Helin Potter/Siim Semiskar

Esiliigas jätkusid neljapäeval mängud kahe kaheksanda vooru kohtumisega. Põlva-siseses vastasseisus oli tiitlikaitsja Arcwood 30:28 (14:14) üle Coopist ning HC Kehra/Primend alistas kodusaalis Viljandi Spordikooli 35:24 (18:12).

Põlvas kahe kohaliku meeskonna vahelises lahingus viskas avavärava reedel 29. sünnipäeva tähistav Mihkel Tamm, kuid tervikuna oli algus tasavägine. Coop sai esmakordselt juhtima kuuendal minutil, kui Tõnis Kase tegi 4:3 ning neli minutit hiljem juhiti pärast Karl Markus Kanneli kaht tabamust juba 7:4, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Korraks kasvatas Markel Veiko vahe neljalegi väravale, ent Tamm ja Margo Piksööt pommitasid 18. minutil seisuks 12:10. Järgmise kaheksa minuti jooksul lisandus mõlema tiimi kontole vaid üks värav. Siis tegi Põlva/Arcwood korraliku lõpuspurdi, Piksööt viigistas ja Tamm viis tiitlikaitsja juhtima, aga Kase tabamusest tuli puhkepausiks 14:14 viik.

Mathias Rebane viis Coopi uuesti ette, kuid Arcwood vastas nelja väravaga ning Cristofer Jostovi kahe järjestikuse tabamuse järel oldi 36. minutil juhtimas 18:15. Peagi tõrjus Kristjan Kukk Rebase karistusviske ning Mario Karuse ja Tamm kasvatasid vahe viieväravaliseks. Kui Jostov tosin minutit enne lõppu Arcwoodi 26:20 ette viis, võis tunduda, et mäng on tehtud.

Coop nii ei arvanud, lausa uskumatu seitsmeminutilise perioodiga visati seitse vastuseta väravat ning Rebane viis noorema generatsiooni põlvalased 27:26 juhtima. Jostov viigistas ja Veiko Tigason tegi 28:27 ning pärast Kase viigiväravat tuli samade meeste esituses Arcwoodi kasuks veel kaks tabamust.

Põneva kohtumise võitis Põlva/Arcwood 30:28 ning jätkab ainsana esiliigas kaotuseta. Jostov tabas seitse, Tamm kuus ning Tigason, Karuse ja Piksööt neli korda. Coopil olid täpsemad Serviti-karastusega noormehed – Rebane viskas 12, Kase üheksa ja Veiko kolm väravat.

Kehras nähti küllaltki harukordset fenomeni. Kui esiliigas ollakse isa ja poega tänavu juba vastamisi mängimas nähtud ehk Mart ja Kert Liinatit Tallinna Oskari ja Raasiku/Mistra vastasseisus, siis nüüd jooksid Viljandi Spordikooli ridades koos platsile Marko ja Hendrik Koks, sest ekskoondislasest peatreener otsustas ennastki meeskonna nimekirja lisada.

Mulkide kaks esimest tabamust kirjutatigi isa ja poja nimele, kuid HC Kehra/Primend sai üheksandal minutil pärast Mihhail Kašuba väravat 6:4 ette. Mängupilt ja -seis võrdsustusid peagi, kuniks avapoolaja lõpp selgelt võõrustajatele kuulus. 5:1 spurt lõppes väravavaht Ranet Sirkase tabamusega ja Kehra juhtis 18:12.

Teine pooltund ei toonud suurt muutust, 38. minutil rebis Sigmar Seermanni värav vahe juba kaheksale, 22:14. Viljandi võitles edasi ja Marko Koksi viske järel oli seis mõned minutid hiljem 22:17. Siis hakkas vaid seitsme väljakumängijaga Kehrasse sõitnud Spordikoolil jõudu nappima.

Kehra/Primend kasvatas vahet jõudsalt ning võitis 35:24, tõustes neljandaks meeskonnaks esiliigas, kel hetkel tabelis kaheksa punkti. Seermann viskas kaheksa, Tanel Vilks kuus ja Kašuba viis väravat. Viljandi SK kasuks tabas Hendrik Koks kaheksa, Robin Liinsoo ja Marko Koks viis korda.

9. Tallinna Oskar 8 1 0 7 180:232 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane (Coop) – 54, Ragnar Põldma (Oskar), Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 42, Tõnis Kase (Coop) – 40, Mihkel Lõpp (Viljandi SK) ja Rando Sein (TÜ) – 37 ning Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) – 36 väravat.