Põlva jätkas noormeeste meistrivõistlustel võimsat seeriat

Marten Saar ja Mathias Rebane | Foto: Helin Potter

Noormeeste A-klassi meistrivõistlustel peeti järjekordne kohtumine, kus Põlva Spordikool oli kodusaalis 36:24 (18:13) üle SK Tapa/Tapa valla SK-st. Põlvalased on võitnud kõik viis kohtumist ning kullale ülilähedal. Teoreetiliselt võiks neist mööduda vaid Viljandi Spordikool, kuid selleks tuleks järgmise nädala omavahelises mängus saada üheksaväravaline paremus ning võita ka ülejäänud neli kohtumist.

Alles esmaspäeval olid Tapa ja Põlva spordikoolid esmakordselt meistrisarjas vastamisi ning siis sai Põlva SK võõrsil 34:29 võidu. Pühapäeval alustasid külalised tugevalt. Ivary Volkov viskas kaks esimest väravat ning ehkki Põlva jõudis 3:3 viigini, tabas siis kahel korral Markus Roosipuu ja Marten Saar viis karistusviskest Tapa 11. minutil 6:3 juhtima, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mäng oli võitluslik ja tuline, mõlemad treeneridki said kohtunikelt karistada. 17. minutil tuli Mathias Rebase karistusviskest 8:8 viik ning siis sattusid viimane ja Kermo Saksing kodumeeskonna poolel võimsasse viskehoogu. Kuus minutit hiljem oli Põlva 13:9 ees, korraks kasvas vahe kuuele väravale, ent vaheajaks juhiti 18:13.

Teise pooltunni algul vähendas Tapa veidi vahet, kuid Rebase kolm järjestikust tabamust ja Christofer Viilopi karistusvisketõrje abil juhiti 38. minutiks 22:15. Tabama hakkasid teisedki peale Saksingu ja Rebase ning vahe jätkas kasvamist. Kahekohalise numbrini jõuti 49. minutil, mil Rebane tegi 29:19.

Lõpuvile märkis Põlva Spordikooli järjekordset võitu tulemusega 36:24. Rebane ja Saksing viskasid kahe peale pea sama palju väravaid kui Tapa kokku ehk vastavalt 14 ja 9. Kaotajatel tabas Saar kaheksa, Volkov neli ning Roosipuu ja Endrik Jaanis kolm korda. Rebane on viie A-klassi mänguga visanud 62 väravat.