Põlva meeskonnad pikendasid esiliigas võiduseeriaid

-Mario Karuse/Arcwood | Foto: Helin Potter

Eesti meistrivõistluste meeste esiliigas mängiti pühapäeval ära avaringi viimane ning 12. vooru esimene kohtumine. Edu saatis Põlva meeskondi, sest liider Põlva Coop alistas võõrsil Tallinna Oskari 33:28 (19:16) ning tiitlikaitsja Põlva/Arcwood sai kodus raske, 29:24 (14:13) võidu HC Kehra/Primendi üle.

Tallinna Oskar kaotas hooaja esimese kohtumise võõrsil Põlva Coopile vaid kolme väravaga ning alustas kodusaaliski hästi. Kuueminutilise mängu järel oli seis 4:4, siis aitasid Tõnis Kase ja Mathias Rebane külalised 6:4 ette. Seisul 8:6 jäid pealinlased kuueks minutiks väravata ja Coop tegi 6:0 vahespurdi, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Pärast Markel Veiko kaht tabamust juhiti 18. minutil juba 15:7. Plaani alistuda Oskaril aga polnud ja avapoolajale tehti tugev lõpp. 26. minutil vähendas Kristo Kiipus vahe vaid kahele väravale, visates 7:1 spurdi lõpetuseks 16:14. Puhkama mindi Coopi 19:16 eduseisul, mida riietusruumist naastes Kermo Saksing ja Kase kasvatasid.

Lisaks tõrjus 15-aastane väravavaht Andero Viljus Kiipuse karistusviske ning Coop hoidis vahe nelja-viie värava peal kuni 48. minutini. Siis tegi Polad Mahmudov seisuks 25:22, kuid kohe jäi Oskar vähemusse ja Rebane muutis põlvalaste edu turvalisemaks, visates kaks väravat järjest.

Lähemale Oskar enam ei saanud ja Coop võttis tulemusega 33:28 kuuenda järjestikuse võidu. Põlva poolel viskas Rebane 11, Saksing ja Veiko kuus ning Kase viis väravat, kaotajatel tabas Kiipus kaheksa, Mahmudov viis ning Peeter Koppelmann ja Markus Kirsberg neli korda.

Põlvas toimus viimane esimese ringi kohtumine, kui karikavõistluste finaalturniiri tõttu vahelejäänud mängus võõrustas Põlva/Arcwood peatreener Janar Mägita kohale sõitnud HC Kehra/Primendit. Võrdse alguse järel sai tiitlikaitsja esmalt paari väravaga eest ja 12. minutil tegi Olari Paumets 7:3. Viis minutit hiljem viskas Veiko Tigason Arcwoodi juba 10:4 ette.

Külalised tulid mängu tagasi ning Tanel Vilks ja Sigmar Seermann viisid seisu 12:9 peale. Juhendaja kohuseid täitnud ekskoondislane Indrek Lillsoo võttis 27. minutil aja maha ning Marten Mitti ja Vilksi väravatest vähenes kaotusseis minimaalseks. Poolajapausile mindigi kodumeeskonna 14:13 juhtimisel.

Kehra/Primend väljus riietusruumist sisukalt – Lillsoo viigistas ja kaks tabamust Seermannilt viisid meeskonna 16:14 ette. 42. minutil tuli 16-aastase Marek Kulbergi väravast juba 20:17, aga siis võttis mängu enda peale veel üks ekskoondislane ehk Paumets, kes viskas kolm väravat järjest.

Lillsoo tabamusest said kehralased veel korra juhtima, kuid Sergei Ljubtšenko, kolmel korral järjest tabanud Mario Karuse ja uuesti Ljubtšenko aitasid Arcwoodi 53. minutiks ette 25:21. Ukrainlane sattus heasse viskehoogu ja ehkki külalistel tabas mitu korda Mitt, Arcwood edu käest ei andnud.

Mullune esiliiga tšempion sai 29:24 võidu ning asub 17 punktiga liider Coopist kolme silma kaugusel, olles aga kolm mängu vähem pidanud. Paumets ja Ljubtšenko viskasid kuus ning Karuse viis väravat, kehralastel tabas Seermann kaheksa, Mitt viis ja Mihhail Kašuba neli korda.