fbpx
Close

Põlva noored Talendilaagrist: olümpiamedalisti jagatud teadmised tulevad tulevikus kasuks

Avatar
-Talendilaager | Foto: Helin Potter

Käsipall24.ee tõmbab Eesti Käsipalliliidu Talendrilaagrile joone alla intervjuuga, kus osaliseks on kaks Põlva Spordikooli mängijat Hendrik Kink ja Andreas Paabut.

Põlvas lõppes neli päeva väldanud käsipallinoorte talendilaager. Tiheda programmi tegid kaasa 42 noormeest ja neidu, kel sünniaastaks 2004 ning kellest tänavu moodustuvad kuni 16-aastaste koondised. Väga mitmekülgse programmiga laagriga jäid rahule nii noored ise kui neid juhendanud spetsialistid.

Noortel polnud kindlasti lihtne, sest näiteks kolm esimest laagripäeva algasid varavalges ja lõppesid hilisõhtul. Erialase poole pealt õpetasid Eesti käsipallitalente Euroopa Käsipalliliidu koolitaja, endine tippkäsipallur Carlos Prieto, rahvusmeeskonna abitreener Martin Noodla ning noortekoondiste juhendajad Kalmer Musting, Kaspar Lees ja Ragnar Põldma.

Loengutel aga käsitleti erinevaid sportlaste arenguvõimalusi. Nii õpetas EOK-i meediaprojektide juht Merili Luuk noori teleintervjuud andma ning doktor Peep Päll tegi füüsilisi teste ja rääkis jõu arendamisest. Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni liige Aave Hannus pidas mitu loengut sportlase mõtteviisist ning viimasel päeval jagasid kogemusi Eesti ekskoondislased Janeli Patrail ja Martin Noodla.

Intervjuus noorte Põlva Spordikooli käsipalluritega selgub:

  • Kuidas poisid tee käsipalli juurde jõudsid?
  • Kuidas erineb talendilaager igapäevasest treeningust?
  • Millised on poiste plaanid tulevikus?
  • Millist infot on poisid saanud laagri loengutest?

Allolevates videotest näete täispikkuses intervjuusid

 

scroll to top