Põlva Serviti võitles Balti liigas tiitlikaitsja vastu välja viigi

-Alfred Timmo | Foto: Helin Potter

Balti liiga vahelejäänud kohtumises mängis Põlva Serviti laupäeval kodusaalis 27:27 (17:13) viiki viimase nelja aasta Balti liiga tšempioni ja Euroopa Meistrite liiga klubi Riihimäe Cocksiga. Soome meister jätkab üheksa punktiga A-alagrupi liidrina, Servitil on kolme viigiga kuuest mängust tabelis kolm silma.

Serviti ja Cocks on Balti liigas juba “vanad sõbrad”, ainuüksi viimasel kahel hooajal peeti viis vägagi võrdset lahingut, millest kolmel korral väljus võitjana Eesti meistermeeskond. Laupäev Põlvas polnud erand – põnevas kohtumises ei saanud esimesel veerandtunnil kumbki tiim enamat kui üheväravalist edu, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Võõrustajad leidsid algul hästi joonemängijaid, lätlane Arturs Meikšans viskas kaks väravat ja seitsmendal minutil viis Ülljo Pihus põlvalased esmakordselt juhtima, 4:3. Järgmised kaheksa minutit möödusid sarnase käsikirja järgi – Cocks läks ette, Serviti viigistas. 15. minutil tegi serblane Aleksandar Gugleta aga 10:8 ja Serviti peatreener Kalmer Musting võttis aja maha.

Vaid 40 sekundit hiljem oli pärast Alfred Timmo ja Tõnis Kase tabamusi seis jälle viigis. Cocks sai veel korra ette, aga siis pani Serviti kaitse lukku ning imelist tõrjetööd hakkas tegema Eston Varuskit väravasuul asendanud Jürgen Lepasson. 26. minutil viis Kase kodumeeskonna 14:11 juhtima.

Soome meister lõpetas küll kuueminutilise väravatepõua ja vähendas kaotusseisu minimaalseks, ent Serviti suutis avapoolaja viimasel minutil visata kolm väravat, kusjuures kahel korral saatis Henri Sillaste palli tühja võrku ning puhkama mindi tänavust esimest Balti liiga võitu jahtiva Serviti 17:13 juhtimisel.

Teise pooltunni algul sattus vastastel võimsasse hoogu serblane Bojan Zupanjac, kes viskas neli väravat ja 36. minutil oli Serviti edu veel vaid 18:17. Pihus ja Anatoli Tšezlov kasvatasid vahe uuesti kolmele väravale ning jätkuvalt tõrjus teisel pool väljakut suurepäraselt Lepasson.

Rünnakul kiirelt ja mitmekülgselt mänginud Cocks jõudis siiski viigini, kui Zupanjac realiseeris 47. minutil karistusviske seisuks 22:22. Kolm minutit hiljem sai tiitlikaitsja 24:23 ette ja 53. minutil tegi vastaste liider Nico Rönnberg 26:24. Serviti nii lihtsalt alistuda ei kavatsenud. Vähemuses mängides oli Sander Sarapuu täpne kiirrünnakul ja Timmo viskas 26:26.

Veel korra tabas Zupanjac, kuid 20 sekundit enne lõpuvilet realiseeris Sillaste karistusviske ning kohtumine lõppes 27:27 viigiga. Timmo viskas põlvalaste kasuks kuus, Sillaste neli ning Kase ja Pihus kolm väravat, vastaste täpseim oli Zupanjac seitsme tabamusega.

“Kindlasti võidetud ja ka väga tähtis punkt, et säiliks lootused edasi pääseda. Suurema osa teisest poolajast mängisime noorema koosseisuga ja arvestades, kes meil vastas olid, siis võib rahule jääda. Avapoolaja keskel hakkasime julgemalt nii kaitses kui rünnakul tegutsema ja saime eest, aga oli teada, et Cocks parandab teisel pooltunnil,” hindas Kalmer Musting.

“Rõõmustab, et meil on pea täiskoosseis olemas, sest nii Indrek Neeme kui Ülljo Pihus on tervenenud. Timmo oli koondisest naastes päris roostes, aga täna viskas juba tähtsaid väravaid ja sai mängumehe tunde tagasi. Kindlasti tuli hästi sisse Lepasson, kes hoidis meid mingil hetkel oma tõrjetega mängus,” analüüsis Serviti peatreener handball.ee lehele.