fbpx
Close

Põlvamaa parimate valimisel domineerisid Serviti mängijad

Avatar
Kalmer Musting, Henri Sillaste ja Alfred Timmo | Foto: Helin Potter/Põlva Serviti

Traditsiooniliselt selgusid Põlvamaa aasta parimad sportlased läbi Põlva Maakonna Spordiliidu korraldatud valimiste, mis juba neljandat korda koosnesid kahest erinevast hääletusvoorust. 

Oma panuse edukamate selgitamiseks andsid rahva e-hääletusel osalenud 319 inimest ja spordiliidu 9-liikmeline juhatus, kirjutab Põlvamaa veebileht.

Rahvahääletus ja lõplik tulemus ühtisid enamuses kategoorias, va noore neiu osas. Maksimaalseks punktisummaks, mida igas kategoorias oli võimalus koguda, oli 30. Maksimaalset punktisummat ei kogunud ükski kandidaat, suurim punktisumma, mis koguti, oli 28. Kõige tihedam konkurents oli meeste ja neidude kategooriates, kus paremust jäi lahutama 1 punkt.

Maakonna aasta parima meessportlase tiitli kuue kandidaadi hulgast pälvis tänavu Eesti käsipalli meistri-  ja karikavõistlustel Põlva Serviti meeskonna koosseisus esikoha saavutanud  Henri Sillaste.  Teisele kohale hääletati Raido Mitt (OK Põlva Kobras ), kes võrdväärselt hästi jookseb nii kaartiga kui kaartita ja kolmandale krossisõitja Andero Lusbo (Kogu Motoklubi).

Noormeestest tunnistati parimaks käsipallur Alfred Timmo. Esikolmikusse jõudsid veel maadleja Hanno Käärik (Põlva Maadlusklubi Lapiti) ning laskur Kristjan Koosapoeg (Põlva Laskespordiklubi).

Aasta võistkond on Põlva Serviti käsipallimeeskond, kes saavutas tänavu esimese koha nii Eesti meistri- kui karikavõistlustel. Mainiks taas fakti, et aasta võistkond on Serviti käsipallimeeskond olnud aastast 1997, seega juba 23 aastat järjest. Hääletusel pakkus käsipalluritele konkurentsi Põlva Jalgpalliklubi Lootos naiskond.

Aasta treener on Kalmer Musting, kellel ette näidata oma hoolealuste erinevate vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Talle järgnesid jalgpallitreener Kaido-Meinhard Kukli ning orienteerumistreener Nikolai Järveoja.

Põlvamaa 2019.spordiaasta iga  kategooria  parimat autasustatakse Põlvamaa kultuuri- ja spordirahva ühisel tunnustamisüritusel, mis toimub 10.jaanuaril 2020.a. Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

Esmakordselt valiti ja tunnustati aasta parimat spordis 1964.aastal, mil osutus parimaks motosportlane Henn Aripmann. Parimat nais- ja meessportlast eraldi arvestuses hakati tunnustama aastal 1971.

Kõik võitjad on nähtaval SIIN

scroll to top