Poolfinaalis võitluslikult kaotanud Eesti neiud mängivad pronksile

-Pealeviskel on Selma Rein | Foto: EHF

Bosnia ja Hertsegoviinas jätkuval IHF/EHF Women’s Trophy käsipalliturniiril andis Eesti kuni 18-aastaste neidude koondis poolfinaalis võimsa lahingu suursoosikust võõrustajate koondisele, ent kaotas 24:30 (15:15). Pühapäevases pronksimängus kohtub Eesti Luksemburgiga.

Turniiri eeldatavalt tugevaim tiim Bosnia ja Hertsegoviina oli alagrupis kolm mängu võitnud väravate vahega +57, aga Eesti üllatas võõrustajaid väga hea algusega. Teele Utsal viskas kaks väravat ja kui vastased hakkasid meie kaptenit personaalselt katma, said vabadust teised. 9. minutil tuli Karina Mere viskest juba 6:3 ja Eesti suutis edu hoida kuni 20. minutini.

Siis hakkas sisse lipsama liigselt tehnilist praaki ja viskedki lendasid mööda või väravavahi kätesse. Bosnialannad tegid 4:0 vahespurdi ning said ise 12:10 ette. Marulist tuge sai kodusaalis mängiv vastane ka tribüünidelt ja vaevalt ükski eestlanna oli varem kogenud nii võimsa vilekoori saatel ründamist.

Eesti neidusid aga nii lihtsalt ei murra. Utsal realiseeris kaks karistusviset, Greete Märtson tabas kahel korral järjest ja viis Eesti juhtima. Tugevalt kaitstes tulid appi väravapostidki ja Mere viskest sündis 15:13. Vaheajasireeniga tuli tabloole siiski 15:15 viigiseis. Utsal oli visanud kuus väravat, hoides oma karistusvisete realiseerimisprotsendi turniiril endiselt saja peal – 14-st viskest 14 tabamust.

Teisele poolajale tuli Bosnia väga agressiivse kaitsega ning eestlannadel oli suuri raskusi viskele pääsemisega. Kaheksa minutit ei suutnud Eesti väravat saada ja vastased said ette 18:15. Peatreener Martin Noodla minutiline mõttepaus tõi aga muudatuse. Selma Rein ja Diana Vassiljeva tabasid minutilise vahega ja Gerda Staal tegi väravasuul kolm tõrjet järjest.

Anastasia Londaku väravast 43. minutil oli vahe viimast korda minimaalne, 18:19, kuid siis libises vastane eest ja juhtis juba 23:18. Järjekordse Noodla time-out’i järel vähendasid Rein ja Rutt Kahre vahe veel kolmele ning viis minutit enne lõppugi oli pärast Mia-Marii Tedrekulli tabamust tablool seis 23:26, kuid lõpptulemuseks kirjutati siiski bosnialannade 30:24 võit.

Utsali arvele jäigi avapoolajal visatud kuus väravat. Korraldajad valisid täna Eesti parimaks Reini, kes viskas neli väravat. Kolm tabamust said protokolli Märtson ja Anastassia Volkova, kaks Mere ja Tedrekull ning ühe Londak, Vassiljeva, Rutt Kahre ja Karina Adissova. Pronksimängus tuleb Eestile vastu Luksemburg, kes kaotas teises poolfinaalis Belgiale 20:32 ja alagrupis Bosniale 25 väravaga.

“Teades vastase tugevust, leppisime eelnevalt tüdrukutega kokku mängida nii, et hiljem poleks midagi kahetseda,” sõnas peatreener Noodla Eesti Käsipalliliidu vahendusel. “Ja ega olegi – väga uhke tunne on seda tiimi juhendada, sest kõik võitlesid algusest lõpuni. Lihtsalt lõpus sai püssirohi otsa ja väsimuse foonilt tulnud vead said määravaks.”

Eesti koondise juhendaja arvas, et avapoolajal olnuks võimalusi enamakski. “Vastane oli ikka päris närvis mingi hetk, võinuks neid pisut enamgi kiusata. Aga nüüd tuleb pronksimängu suunas vaadata. Luksemburg kulutas oluliselt vähem energiat täna ja meil seisab ees tähtis ülesanne oma varud taastada, et siis medali eest võidelda,” lisas Noodla.