fbpx
Close

Pühapäevases karikafinaalis näeb eelmise aasta finaali kordust

Avatar
-Alfred Timmo | Foto: Helin Potter

Eesti karikavõistluste teine poolfinaal oli kordus mullusest, kui meeste esiliiga valitseja Põlva/Arcwood astus vastu Põlva Servitile. Meistermeeskond võttis kindla 34:20 (16:12) võidu ning kohtub pühapäevases finaalis HC Tallinnaga. Mäng algab Mesikäpa hallis kell 18. Kaks tundi varem on pronksikohtumises vastamisi HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva/Arcwood.

Erinevalt esimesest poolfinaalist ei koonderdatud kahe Põlva meeskonna vastasseisus skoorimisega. Põlva/Arcwood alustas täpsete kiirrünnakutega ning Margo Piksööt viis mulluse karikavõistluste pronksi 2:1 ja Raido Peedomaa 3:2 ette. Kaheksandal minutil tuli Piksöödu viskest 5:3, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Serviti poolel alustas spurti neljapäevase liigaviigi Kehra vastu vahele jätnud Alfred Timmo ning nelja minutiga visati viis vastuseta väravat. Henri Sillaste viis Eesti meistermeeskonna 12. minutil 8:5 juhtima. Arcwood nii lihtsalt vastast eest ei kavatsenud lasta ja Timmo eemaldamine osutus Serviti jaoks kohutavaks.

Piksööt realiseeris karistusviske, Siivo Sokk ja Peedomaa saatsid palli tühja väravasse ning tablool oli viik 8:8. Siis saabus Arcwoodi teine suurem mõõn, Serviti tihendas kaitset ja tõstis tempot rünnakul ning 11-minutiline periood võideti 7:0. Sander Sarapuu kasvatas 12. karikavõitu jahtiva meeskonna edu 15:8 peale.

Arcwoodi ekskoondislasest väravavaht Kristjan Kukk tegi mitu head tõrjet ning vahe hakkas jälle sulama. Poolajavileks olid Serviti edunumbrid 16:12. Teistki pooltundi alustasid eakamad põlvalased hästi ning mullu veel Servitit esindanud Mario Karuse vähendas vahe 14:17 peale.

Serviti vastas nelja järjestikuse väravaga ning mäng hakkas tugevama ja tituleerituma klubi kasuks libisema. Siiski suutis Arcwood pärast Peedomaa ja Piksöödu väravaid 45. minutil vahe veel viiele vähendada, 23:18. Ohtlikuks siiski ei muututud, sest viimase veerandtunni jooksul lisandus Arcwoodi kontosse vaid kaks tabamust.

Rekordilist 19. korda karikafinaali edenenud Serviti võidunumbrid olid lõpuks 34:20. Käe said valgeks 13 pallurit, kellest Mathias Rebane viskas kuus, Sillaste ja Timmo viis väravat. Kaotajate poolel tabas Piksööt seitse ja Peedomaa neli korda.

Eesti karikavõistluste otsustavad mängud 8. detsembril Põlvas:

16:00  Pronksimäng: HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva/Arcwood

18:00  Finaal: HC Tallinn – Põlva Serviti

scroll to top