Puna ja Helsingi IFK ei ole suutnud Soomes oma mängu käima saada

Helsingi IFK – Siuntio IF | Foto: HIFK Käsipallo

Soome meistriliigas jätkasid eile Ardo Puna ja Helsingi IFK vaheturniiri mängudega ning pidi üllatuslikult juba teise kaotuse vastu võtma.

Põhiturniiri järel jagunesid kaheksa meeskonda Soome meistriliigas pooleks, HIFK jäi viiendaks ning jätkab mänge alumises tabelipooles. Teine eestlaste koduklubi, Siuntio IF pääses viimasena esinelikusse. Ülemise grupi esimesed kaks pääsevad otse poolfinaalidesse ning neli järgmist võistkonda mängivad omavahel veerandfinaale. Pealinna võistkond võttis vahegruppi kaasa 3 punkti, neile järgnesid GRIFK(2), Turu IFK(1) ja PIF(0).

PIF – HIFK 32:27 (13:13)

Eestlase koduklubi läks põhiturniiri võiduta lõpetanud vastase vastu kindlas favoriidi seisus. Selle hooaja eelmised kaks omavahelist kohtumist olid lõppenud Helsingi IFK kindla võiduga (38:29 ja 35:29). Tihti koduseinte vahel paremini mängiv PIF aga näitas, et paberil kirja pandu ei tähenda platsil midagi.

Koduvõistkond alustas mängu teravamalt ning poolaja keskpaigaks juhiti juba 8:4. Siis aga HIFK kogus end ning garderoobi minnes oli seis viigis. Teise perioodi alguses tunduski korraks, et Helsingi klubi võtab oma favoriidiseisuse kohaselt siit oma, kui 40. minutil viis Niclas Ahlgren oma tiimi 20:17 juhtpositsiooni.

Siis aga algas PIF-i meeletu spurt, kus järgmised kümme minutit võideti koguni 9:1 ning kuigi eestlase klubi sellest korraks toibus, siis viimased hetked kuulusid taas koduvõistkonnale ning HIFK jäeti taaskord punktita.

Helsingi IFK resultatiivseim oli Vladimir Knopinski 8 tabamusega. Ardo Puna skooris kahel korral. Vastaste eest viskas 7 väravat Aleksa Veselinovic. Järgmise kohtumise peab Soome pealinna klubi 29. veebruaril vaheturniiri liidri GRIFK vastu.

Tabelis on nüüd HIFK mänginud maha oma põhiturniirilt kaasa võetud edu ning paikneb teises vahegrupis kolmandal kohal kolme punktiga. Nende ees on GRIFK (4), Turu IFK(3) ning seljataga PIF (2).