Puna ja Toomla ei suutnud HIFK-d kaotusest päästa

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Eestlaste Ardo Puna ja Sten Toomla koduklubi Helsingi IFK kaotas Soome käsipallimeistrivõistluste kõrgliigas võõrsil kohalikule rivaalile Dickenile 21:32 (10:17).

Kohe alguses ohjad haaranud Dicken juhtis veerandtunnise mängu järel seitsme tabamusega ja sama vahe püsis vaheajani. Teine poolaeg kuulus juba lõppseisu vormistamiseks ning Dicken kirjutas turniiritabelisse 11-väravalise võidu. HIFK poolelt viskas Puna viis ja Toomla ühe värava.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Siuntio IF, kes jäi kodus 22:26 (10:15) alla Kauniaineni GrIFK-ile. Külalised tegid edu sisse 7:7 viigiseisult, kui venitasid puhkepausiks vahe viiele tabamusele. SIF-i rivistusse kuuluv Sten Maasalu viskas neli ja Ott Varik ühe värava. Maasalu teenis ka ühe kaheminutlise karistuse.

Eelmised kolm mängu võitnud HIFK hoiab turniiritabelis 13. vooru järel 17 punktiga neljandat kohta. Teise järjestikuse kaotuse saanud SIF on 12 silmaga kuues. Dicken paikneb teisel ning GrIFK viiendal tabelireal.